Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, pomimo stereotypom, wcale nie jest takie trudne.

Po prostu trzeba pamiętać o niezbędnych i ważnych stopniach. Oto krótki poradnik, w którym opisane jest przystępnie, jak to zrobić.

Duża część dokumentacji jest dostępna przez sieć. Powinieneś wejść na witrynę firma.gov.pl, na której znajdziesz formularz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Uzupełnienie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w bazie REGON, określenie formy podatkowej oraz zgłoszenie do bazy Urzędu Skarbowego. Jeżeli posiadasz już numer NIP, zostanie on jednocześnie nadany twojemu przedsiębiorstwu. W formalnościach internetowych należy również określić dziedzinę działalności – wprowadza się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który musisz odnaleźć na odpowiedniej stronie.

Istotnym miejscem, gdzie kancelaria radcy prawnego lublin należy następnie uzupełnić dokumentacje, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na witrynie instytucji są szczegółowe instrukcje oraz dziesiątki ankiet do wypełniania. W skrócie sprawę ujmując – trzeba określić za kogo zamierzasz odprowadzać składki ZUS – czy wyłącznie za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy także za kadrę.

Jeżeli planujesz zatrudniać pracowników, niezbędnymi instytucjami do zaliczenia stają się PIP oraz SANEPID. Obie instytucje musisz powiadomić, że właśnie startuje nasza działalność gospodarcza. W przypadku firm gastronomicznych obligatoryjne będzie wypełnianie dodatkowych formularzy, bo są one dokładniej dozorowane przez urzędy.

Dotacje unijne to wielka szansa dla biznesu, której nie można lekceważyć. Prawa UE to twardy orzech do zgryzienia, dlatego warto poszukać porządnych biur doradczych, które wspierają w wypełnianiu formalności potrzebnych do otrzymywania wsparcia z UE. Jeśli planujesz zrobić to samodzielnie, koniecznie wejdź na witrynę , na której znajdziesz dokładnie instrukcje oraz najświeższe informacje dotyczące wspólnotowego budżetu.