Konstruowanie mostów było i nadal pozostaje ogromną sztuką, świetnie znaną już starożytnym. Dzisiaj podczas wycieczek do Włoch mamy okazję podziwiać budowle mające tysiące lat. Trzeba tutaj przypomnieć, że mosty były wówczas potrzebne członkom społeczeństwa nie tylko do transportowania towarów – w końcu akwedukty z dala łudząco przypominają mosty, chociaż dostarczały wodę do Wiecznego Miasta.

na budowie

Autor: lhourahane
Źródło: http://www.flickr.com/photos/allaction/2647200660/

Niegdyś stawiano przede wszystkim na trwałość, a pokaźnej wielkości budowle świadczyły o wielkości ówczesnych władców. A starożytnym Rzymianom nie wypada wypominać zbyt wielkiej oszczędności w wydawaniu pieniędzy na budownictwo – w końcu niektóre gmachy przetrwały po dziś dzień. W XXI wieku sporo się zmieniło – konstruktorzy w większości przypadków stawiają na szybki czas ukończenia konkretnej budowy. Surowce niekiedy pozostawiają sporo do życzenia, nie wspominając już o tym, by obiekty miały przetrwać wieki. Dodatkowo powstały całkiem odmienne technologie, które mają znacząco ułatwić pracę ekipom budowlanym i zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa, także i przygodnym przechodniom. I właśnie głównie z myślą o nich została stworzona kładka Layher. W czasie budowy lub remontu, np. galerii handlowych, nie w każdym przypadku da się zupełnie wyeliminować ruch pieszych, zatem warto wtedy pomyśleć przynajmniej o dwóch sprawach. Otóż, w jaki sposób mają przemieszczać się panie z wielkimi torbami oraz co zrobić, by nie musiały one zakładać na głowę kasków ochronnych. Okazało się, że najrozsądniejszym i zarazem praktycznym rozwiązaniem będzie postawienie kładki wyglądem przypominającej zwykłe rusztowanie. Pośród tego rodzaju produktów prym wiedzie wymieniona wyżej kładka Layher: , która dość szybko zdobyła tak uznanie klientów, jak i nagrody.

rusztowanie

Źródło: pixabay.com

Prosty montaż oraz demontaż, ergonomia użytkowania, a także przyznane certyfikaty bezpieczeństwa sprawiają, że podczas remontów albo budowy ogromnych obiektów użyteczności publicznej okazują się one niezastąpione. Wytrzymała konstrukcja złożona ze stalowych elementów i nie mniej masywne zadaszenie dają wymaganą ochronę, lecz nie bez żadnego znaczenia jest także i sama estetyka. Pomimo tego że budowa zarządzanie inwestycjami w dalszym ciągu trwa, a wokoło panuje nieporządek, to jednak wygląd kładki może nam sporo powiedzieć o konkretnej firmie budowlanej.