Nie ma istotniejsze znaczenia, co pragniemy wybudować, zanim przejdziemy do odpowiedniego działania powinniśmy zrobić wiele czynności, które powinny powodować, iż wszystko będzie przebiegało właściwie. Między innymi musimy robić bardzo dokładne pomiary geotechniczne, gdyż jedynie dzięki nim będziemy zaznaczyli, z czego składa się gleba, na której chcemy rozpocząć własną budowę.

Sondowania statyczne to podstawa

budowa

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć firmę, która zrobi dla nas sondowania statyczne, a więc wykona pionowe wciskanie w grunt ze stałą prędkością żerdzi zakończonej specjalną końcówką stożkową. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić jaki opór napotkał dany stożek, a też jakie pojawiło się tarcie.

Jeżeli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to źródło. Odnajdziesz tam wiele publikacji na analizowany tu wątek.

Tak uzyskane dane przerzuca się później do właściwego programu, który robi dla nas wszystkie wyliczenia, a my dzięki temu jesteśmy w stanie określić z czego składa się dana gleba oraz w jaki sposób musi pójść tu budowa. Jakby nie było, z pewnością należy wynająć tutaj firmę, która jest najwspanialsza, ponieważ tylko wtenczas będziemy posiadali pewność, że wszelkie parametry, które są zrobione rzeczywiście są tymi najdokładniejszymi. Dla osób zainteresowanych, polecam badania gruntów.

Takie sondowania są coraz dokładniejsze

Dzięki ciągle rozwijającej się technologii sondowania CPT są coraz lepsze, a co się z tym wiąże, możemy być przekonani, iż także informacje, które są nam przekazywane są coraz bardziej dokładne oraz zawierają coraz więcej parametrów. To spowoduje, iż nasza wiedza na temat złożoności danej gleby jest rzeczywiście niesamowicie dokładna oraz praktycznie wszystkie potrzebne czynności jesteśmy w stanie określić, jeszcze zanim przejdziemy do odpowiedniej budowy. Im lepiej to wszystko wykonamy, tym mniejsza jest szansa na to, że potem pojawią się jakieś nieprzewidziane wpadki.

Nie można się tutaj spieszyć

Budowa kurników z YTONGa

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.media.xella.pl

Z pewnością z wykonywaniem tego typu wyliczeń nie możemy się pospieszyć, warto je przeprowadzać spokojnie i dokładnie, a co się z tym wiąże, powinniśmy je zacząć zrobić odpowiednio wcześnie, zwłaszcza jeśli chcemy zdążyć z naszą budową na czas. Bez takich obliczeń nic nie jesteśmy w stanie robić, a więc trzeba już wcześniej przemyśleć, kto powinien je dla nas zrobić, kto będzie tu najlepszy i jednocześnie zobaczyć, który zakład oferuje nam najniższą kwotę, lecz jednocześnie również i najwyższą jakość świadczonych usług. Zobacz również – www