W latach bardzo żwawo rozwijających się technologii już nic nas nie może zdziwić. Specjaliści stale to ulepszają swoje przedmioty. Pragną, żeby potencjalny nabywca czuł się komfortowo, przytulnie a dodatkowo bezpiecznie. Jednym z takich konceptów był inteligentny dom Warszawa. Jest to pierwotny tak poważny koncept mający na uwadze zapewnienie wygody, niezależności a zarazem bezpieczeństwa.

Koncept był realizowany jako rozbudowa rezydencji znajdującej się pod Warszawa. W koncepcie były doprowadzone wszystkie inteligentne instalacje (instalacje gazowe lublin) elektryczne, wizyjne jak i ciepłownicze. Koncept zawierał modernizację na całej posesji, także na terenie ogrodu czy przy bramie wjazdowej oraz całości ogrodzenia.

Czym tak naprawdę będzie inteligenty dom Warszawa?

Dom inteligentny

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR

Jest to nic innego jak zjednoczenie wszystkich sprzętów, czujników oraz systemu monitoringu w jeden inteligentny system. Takowy system zawiera regulacje czujnikami ochrony i ruchu w domu (czyli głównie chodzi tutaj o czujniki dymu oraz czadu), automatycznym kierowaniem rolet oraz żaluzji (i tutaj jest sposobność ustawienie samoczynnego, czasowego otwierania bądź pilotowania manualnego). System także zintegrowany został z całym światłem tym wewnętrznym jak i zewnętrznym poprzez inteligentne instalacje elektryczne jak i instalacją grzewczą w całym domu.

Źródło informacji – Lucas

Możemy ustawić tak system, aby trzymał stała temperaturę powietrza w mieszkaniu, załączał się o cyklicznych godzinach bądź jesteśmy w stanie indywidualnie pilotować nim poprzez manualne ustawienia. Dodatkowo co jest chyba główną z zalet inteligentnego domu będzie to, iż jesteśmy w stanie mieć mobilny dostęp do całego systemu, czyli jesteśmy w stanie przekwalifikować wszystkie skonfigurowania będą kilkanaście kilometrów od domu. Dodatkowo jest możliwość monitorowania obrazu z kamer na sprzęcie mobilnym bądź komputerze.

Wszystko to działa dzięki zastosowaniu szerokopasmowego dostępu do internetu, do którego przyłączony jest również inteligentny system funkcjonowania domem. Takowe rozstrzygnięcia będą bardzo komfortowe i użyteczne, ponieważ w każdej chwili możemy zmieniać skonfigurowania systemu z jakiegokolwiek miejsca na świecie, oczywiście jeżeli posiadamy dostęp do internetu.