Imprezy publiczne cieszą się coraz znaczniejszym uznaniem, ludzie ochoczo na nie chodzą, gdyż znakomicie się na nich bawią. Podobne imprezy wiążą się także z niezłymi zyskami dla organizatorów, toteż urządzane są nad wyraz często. Powinno się mimo wszystko pamiętać, że organizacja takich wydarzeń wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych warunków i zagwarantowania zgromadzonym bezpieczeństwo. Odpowiada za to właśnie organizator.

Kontrola dostępu jest bardzo istotna

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie bywa tak, że na imprezach masowych i plenerowych dochodzi do niebezpiecznych incydentów związanych z agresją. Nieraz okazuje się to związane ze spożyciem alkoholu na tejże imprezie lub na uczestnictwie w niej osób nietrzeźwych. Stąd tak istotnym aspektem jest kontrola dostępu. Wyznaczone wśród obsługi osoby trudnią się selekcją i wpuszczaniem na imprezę gości, którzy spełniają konkretne standardy: wieku, trzeźwości czy stroju. To rozwiązanie z sukcesem sprawdza się w zagranicznych klubach i coraz częściej znajduje zastosowanie w Polsce. Wykorzystuje się je w klubach, na stadionach, na koncertach, jak także na wydarzeniach plenerowych bądź w różnych rekreacyjnych obiektach.

Źródło – transcom-system.com.pl

Zainstaluj specjalne bramki (łańcuchy nierdzewne)

Idealnie w podobnych sytuacjach sprawdzają się bramki obrotowe, które montowane bywają przy wejściach. Dzięki nim osoba dokonująca selekcji oraz kierująca przepustowością kolejki ma szansę utrzymać nad zebranymi osobami całkowitą kontrolę i opanować pojawiający się chaos. Bramki obrotowe zaprojektowane są w taki sposób, by móc pomieścić i przepuścić jedynie jednego człowieka. Z tej przyczyny osoba sprawująca nadzór nad dostępem potrafi zapanować nad przebiegiem, a zebrani w ogonku ludzie są zmuszeni poczekać na swą kolej.

Zamów fachową usługę

tłum ludzi, kolejka

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy urządza się klub lub dyskotekę czy zamierza się zorganizować jakąś większą imprezę w plenerze, należy pomyśleć o takich zabezpieczeniach. Można postawić na rozwiązanie tymczasowe, które po wydarzeniu zostanie odinstalowane. W przypadku własnego lokalu, korzystnie jest zainwestować w tego typu elementy, ponieważ pomogą one zapanować nad chaosem przed wejściem, opanować zdenerwowanie ludzi, którzy chcą zajrzeć do lokalu, jak także ograniczyć ryzyko, że ktoś przemknie się obok obsługi oraz wejdzie do klubu dokonania opłaty.

Więcej –