Jeżeli stoi przed nami trudne zadanie odświeżenia mieszkania, musimy zastanowić się nad mnogimi detalami. Miejscami, o jakie wyjątkowo trzeba zadbać ze względów zdrowotnych są łazienka i kuchnia.
Poważnym dylematem, jaki najpierw nam się nasuwa będzie to, które wybrać kafelki do łazienki a także kuchni.

układanie podłogi, kafelki wykończenie

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Winny być one ładne i jednocześnie proste przy czyszczeniu. Musimy zdecydować, które płytki nam odpowiadają (płytki ceramiczne). Na rynku istnieją ich trzy główne rodzaje: terakota, glazura a także gres. Warto wiedzieć, że glazura nada się dobrze na ścianę, terakota zaś na podłogi, gdyż bywa bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia. Gres można położyć zarówno na ścianę jak i na podłogi. Są to zatem kafelki uniwersalne. Jeśli interesują nas doskonałej jakości kafelki Lubin czy Legnica na pewno zaproponują nam coś specjalnego. Są to mniejsze miejscowości, ale nie aż tak niewielkie, aby nie znaleźć w nich punktów sprzedaży z artykułami budowlanymi.

Nie same kafelki mówią bowiem o wyglądzie wnętrza, ale także dobrze zrobione glazurnictwo. Płytki posłużą nam przez lata, jeśli tylko dobrze je wybierzemy a także położymy – firma budowlana Ceramico-Glazurnictwo.
Decydując się na kafelki dobrze jest brać pod rozwagę ich parametry. Płytki o najmniejszej nasiąkliwości doskonale zdadzą test w pomieszczeniach nieogrzewanych. Dobrze jest zwrócić także uwagę na odporność jeżeli idzie o zabrudzenia. Te bardziej odporne doskonale nadadzą się w kuchni. Do łazienki dodatkowo warto wybrać kafelki antypoślizgowe, łatwe do utrzymania w czystości.

Jeśli interesują nas wysokiej klasy płytki Lubin na pewno zaoferuje coś wartego uwagi. Najlepiej jest nabyć płytki z tej samej partii produkcyjnej, by zyskać gwarancję, iż kolorystyczny odcień kafelek będzie taki sam.

Spojrzyj na opublikowany (http://www.stanmal.pl/oferta-drzwi-zewnetrzne.html) artykuł, a niewątpliwie bardzo Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam ważne informacje odnoszące się do omawianego zagadnienia.

Nie zapomnijmy o zakupie dobrego kleju a także fugi do kafelek.