Posadzka z żywicy nie każdemu człowiekowi musi kojarzyć się z pomieszczeniami mieszkalnymi. W przeszłości stosowane one były zazwyczaj w halach produkcyjnych, ale dziś pojawiają się także w salonach.

żywice

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Posadzki z żywicy są niezwykle dobrym wyborem dla takich osób, które szukają wysokiego połysku oraz ponadczasowego rozwiązania. Jeszcze niedawno żywice nie były popularne w domach mieszkalnych, a spotkać można je było przeważnie w halach produkcyjnych. Teraz jednak posadzki z żywicy są częściej doceniane przez posiadaczy jednorodzinnych domów. Najbardziej istotnymi zaletami posadzek z żywicy są wysoki połysk, prostota utrzymywania w czystości oraz brak złączeń. Właściwości te sprawiają, że posadzka z żywicy jest bardzo często wybieranym wyjściem w domach. Przede wszystkim wysoki połysk i brak łączeń sprawiają, że każde wnętrze wygląda jako bardziej przestrzenne. Posadzka, która jest wykonana z żywicy sprawdza się bardzo dobrze w niewielkich pomieszczeniach.
podjazd

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Co niezwykle ciekawe, to tego typu posadzki z żywicy pozwalają na usytuowanie pod nimi niezwykle różnych, ciekawych efektów dla przykładu grafiki przestrzennej. Wyjście takie pozwala tworzyć niezwykle fantazyjne, interesujące rozwiązania dla przykładu rezultat chodzenia po piasku lub wodzie. W żywicy można zatopić niemalże wszystko, a do tego posadzki z żywicy można by wykorzystać w bezbarwnym kolorze jako bezpośrednie pokrycie starej posadzki. Jeżeli ktokolwiek posiada w domu interesującą podłogę ze starego drewna, to żywica żywice poliuretanowe znakomicie podkreśl ją oraz utrwali oraz spowoduje, że powierzchnia po jakiej będziemy chodzić, będzie zupełnie równa. Posadzki z żywicy sprawdzają się w jakimkolwiek wnętrzu. Wkomponować je można by zarówno w klasyczny styl jak i charakter industrialny.

Zaletą posadzek z żywicy jest możliwość stosowania takiej posadzki w mieszkaniach, w których są alergicy. Posadzki z żywicy bezpiecznie można czyścić różnorakimi środkami. Nawet częste zmywanie nie ma złego wpływu na wygląd posadzki.