Roboty na wysokościach wymagają wykorzystania specjalistycznego sprzętu – podnośników koszowych. Nie da się bez tego sprzętu obejść w wielu sytuacjach. Jest wiele rodzajów takiego sprzętu, w zależności od danego zagadnienia należy wybrać najbardziej odpowiedni. Jakie istnieją typy?

mycie okien na wysokości

Autor: Sally Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znane są podnośniki nożycowe. To urządzenia transportu bliskiego w kategorii 1P, stosowane są do pracy w miejscach, w których możliwy, a nawet polecany jest ruch pionowy – w ten sposób tę maszynę się obsługuje. Model nożycowy ze względu na typ napędu można podzielić na elektryczny, kolejny natomiast posiada silnik wysokoprężny. Następnym rodzajem są podnośniki przegubowe. Najlepiej sprawdzają się w rejonie zabudowanym, w którym konieczne jest manewrowanie boczne, ale ruch urządzenia jest z różnorodnych powodów zmniejszony.

Napęd używany w wózkach to wysokoprężne silniki, co sprawia, że realna jest praca nawet w najbardziej ciężkich warunkach. Tego rodzaju sprzęt możemy wynająć w wielu miejscach, lecz jak podnośniki koszowe Gdańsk czy Gdynia są najlepszym do tego miejscem, bo tamtejsze przedsiębiorstwa gwarantują najlepszy sprzęt- idź na . Poza tymi dwoma rodzajami podnośników odnajdziemy tam inne rodzaje, jak podnośniki teleskopowe. Są wykorzystywane w miejscach, w jakich zasięg roboczy jest dosyć ograniczony i obowiązkowe jest urządzenia pomiarowe o znacznej zwrotności jakie będą w stanie pokonywać różnorodnego rodzaju przeszkody terenowe. Używane są do prac na powierzchniach utwardzonych i nieutwardzonych. Następne, podnośniki na przyczepach są wykorzystywane w warunkach mocno ekstremalnych, w jakich pojawia się duże nachylenie.

Dzięki specjalistycznym podporom podnośniki takiego typu można ustawić nawet w najbardziej kłopotliwych miejscach. Możemy go podłączyć do platformy samochodu osobowego i w taki sposób przewieźć na miejsce pracy. I ostatnie – podnośniki masztowe to urządzenia transportu bliskiego, które przeznaczone są dla wymagających klientów, jacy muszą przetransportować maszynę do miejsca wykonania pracy. Posiadają one udźwig, który pozwala na podniesienie jednej osoby. Jak więc widać jest dużo rodzajów takich podnośników, miejmy na uwadze jednakże, że jak prace wysokościowe Gdynia gwarantuje najlepszą ofertę tego rodzaju urządzeń- świetna strona.