Obecnie osoby które szukają planu domu wcale nie będą mieć tak prosto, jak mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Aktualnie przeróżnych planów jest dostępnych kilka tysięcy, więc naprawdę będzie w czym wybierać. Plany będą się od siebie różnić wielkością budynku, jego kształtem, gabarytami i zastosowanymi materiałami.

projekt piętra

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Przez taką różnorodność da się do każdej działki dopasować budynek, jaki w pierwszej kolejności swobodnie się na niej zmieści, ale także spełni wszystkie oczekiwania. Biura architektoniczne oferujące dobre projekty domów przeważnie dają również możliwość ich modyfikacji i przeróbek. Sprawdź szczegóły na tej stronie: . Wprawdzie będzie się trzeba przy tym liczyć z pewnymi wydatkami, lecz i tak wybranie gotowego projektu i dokonanie przeróbek będzie dużo tańsze, niż robienie wszystkiego od początku. A przeróbki te również wynikają z tego, że ktoś wybierając dany projekt nie do końca zastanawia się nad wszystkimi rzeczami, i później podczas końcowej wyceny okazuje się nagle, że w celu redukcji kosztów będzie trzeba sporo pozmieniać.

Projekt architektoniczny

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą zasadą powinno być wybieranie domu od wewnątrz, a nie ze względu na wygląd. Wynika to z tego, że układ wszystkich pomieszczeń w środku ma znacznie większe znaczenie od wyglądu, jeżeli wnętrze odpowiadać będzie wymaganiom, to jeśli chodzi o elewację będzie sporo tanich metod na poprawę wyglądu. Wewnętrzny układ będzie znacznie trudniej zmienić i zmiany takie będą dużo kosztowniejsze, więc należy ich raczej unikać. Wybierając projekty domów energooszczędnych powinno się także zwrócić uwagę, aby obrys obiektu był w miarę prosty i nieskomplikowany, sprawdź na przykład: . Wszystkie udziwnienie bardzo ładnie może wyglądać, ale znacznie wpływa na koszty materiałów i robocizny, dlatego też należy się porządnie zastanowić, czy na pewno będzie ono konieczne i niezbędne. sporą oszczędnością podczas budowy (poznaj ofertę przedsiębiorstwa wolplan płockj) domu będzie wybranie dachu dwuspadowego. Tego typu dach potrafi być naprawdę dużo tańszy od dachu wielospadowego, głównie ze względu na koszty robocizny i nie najtańszych elementów wykończeniowych, a będzie służył tak samo długo.