Jednym z rodzajów najmu mieszkania jest najem okazjonalny. Czym odróżnia się od zwykłego najmu oraz czy dobrze jest się nim bliżej zaciekawić, jeśli planujemy wynająć mieszkanie?
Przede wszystkim najem okazjonalny musi być zawarty w formie pisemnej. Zwyczajny najem może być zawierany ustnie, tutaj natomiast na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo i właściciela konkretnego mieszkania, i osoby, która ma zamiar je wynająć.

mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Mając wszystko na piśmie z każdym razem można powołać się na umowę, co chroni przed różnymi kłopotami, na przykład z niepilnowaniem terminów spłat, jeżeli chodzi o najmującego bądź nieprzywiezieniem lodówki, mimo iż w umowie mamy zapewnione wszystkie sprzęty AGD. Po drugie umowa może być zawarta na czas nieokreślony, jednak maksymalny okres wynajmu to dziesięć lat. Oprócz tego nie może jej oferować osoba, jaka zawodowo para się wynajmowaniem lokali. Nie jest to dozwolone, dlatego można zawierać takie umowy jedynie z osobami prywatnymi, działającymi w innej branży. W przypadku podpisywania kontraktu najmu okazjonalnego do dokumentu powinno być jeszcze załączone specjalne oświadczenie, w którym zawarte jest m.in. zobowiązanie o obowiązku wskazania przez właściciela innego lokalu, gdy okaże się, że mieszkanie, w jakim mieszka wynajmujący, ma zostać opuszczone.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie (https://kesbet.pl/produkty/beton-architektoniczny/), który tam miejscu się znajduje, również jest coś ciekawego!

Dobrze też zapoznać się z pozostałymi warunkami zawierającemu się w oświadczeniu. Właściciel także uzyskuje wiele pożytków, gdyż może usunąć trudnego lokatora, powołując się na przepisy. Musi jednak pamiętać, że jedyny cel, zgodnie z jakim może wynająć swój lokal, jest przeznaczenie mieszkalne. W przypadku gdy będzie wskazane inne przeznaczenie lokum, nie będzie można wynająć go na kontrakt najmu okazjonalnego (jak spisać umowę wynajmu).

wyposażone wnętrze mieszkania

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli masz w zamiarze wynająć mieszkanie na umowę najmu okazjonalnego, potrzebna jest ci odpowiednia umowa wynajmu. Wzór możesz wyszukać w Internecie. Prześledź wszystkie punkty dokumentu, aby upewnić się, iż są dla ciebie zrozumiałe oraz zgadzasz się ze wszystkimi, a następnie wydrukuj umowę. Potem możesz dać ją do podpisania osobie, która wynajmuje dany lokal, jak również sam także ją podpisz. W dniu ustalonym w umowie będziesz mógł wprowadzić się do wynajętego mieszkania, ciesząc się ładnym lokum i aranżując nowe gniazdko swoimi dodatkami.