Kiedy jesteś na etapie budowania albo remontu budynku wolnostojącego, być może szukasz dobrego materiału na pokrycie dachowe. Nierzadko korzystnym rozwiązaniem jest wykorzystanie blachy trapezowej, płaskiej lub blachodachówki czy płytek dachowych.

Te ostatnie doskonale się mogą nadawać w wypadku domów zaprojektowanych tak w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Nie wahaj się – sporo wiadomości czytaj pod adresem (https://kador.pl/pakowanie/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania – z chęcią na nie odpiszemy.

Nim jednak kupisz konkretny produkt, sprawdź wcześniej także inne parametry niż tylko cenę, okres gwarancji czy też warunki transportu. Bardzo istotne są bowiem także tego typu kwestie jak m.in. grubość blachy (im będzie grubsza, tym cięższa, lecz także stworzy sztywniejsze pokrycie). Grubość powinna być w zakresie 0,5-2,5 mm. Poza tym istotny jest rodzaj antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta kwestia tyczy się blachy stalowej, ponieważ może być ona obłożona alucynkiem albo mogłaby być ocynkowana. Patrząc od strony kupującego, lepszym wyjściem jest blacha obłożona alucynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg
Istnieje jeszcze odmienna sprawa, o której należy pamiętać. W różnego typu cennikach zazwyczaj podawane są 2 różne wartości odnoszące się do arkuszy blach profilowanych. Chodziłoby tu o całkowitą oraz efektywną powierzchnię krycia. Zdecydowanie bliższa stanu faktycznego jest naturalnie powierzchnia efektywna, ponieważ tyczy się faktycznego zużycia materiału. W praktyce jest to szerokość arkusza pomniejszona o zakładki, które są konieczne do prawidłowego pokrycia powierzchni dachu.

Należy wiedzieć, że jest to bardzo istotny czynnik w budżecie, z tego też powodu musimy dokonać trafnego wyboru. Są 4 bardzo często wykorzystywane typy metali: stal, aluminium i miedź lub stop cynku oraz tytanu.