aby rodzice mieli rzeczywiście poczucie, że są to miejsca, na jakie na co dzień mogą puszczać swoje maluchy
Bezpieczeństwo najmłodszych jest bardzo ważne, dlatego należy brać pod uwagę różne sytuacje, jakie mogą bezpośrednio zagrażać ich zdrowiu, czy to w domu, czy poza domem.
Oczywiste jest, że z maluchami powinniśmy wychodzić na zewnątrz i najczęściej miejscem, do którego się udajemy jest pobliski park lub place zabaw.

różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie architektura i zabudowa, zwłaszcza miejskich osiedli, jest bardzo dobrze w tym kierunku rozwinięta, dlatego nie powinniśmy mieć problemu, aby na naszym osiedlu znaleźć gdzieś w okolicy plac zabaw. Ważne jest to, aby był on odpowiednio zabezpieczony, a z tym nie zawsze jest, tak jak być powinno placów zabaw.
Place zbaw powinny być na bieżąco kontrolowane zważywszy na jakość znajdujących się na nich elementów do zabawy. Każdy taki element, niezależnie, czy będzie to pojedyncza huśtawka do kołysania, siatka (siatka podtynkowa) na plac zabaw, czy pozostałe elementy, winny być weryfikowane pod kątem ich wytrzymałości i oczywiście bezpieczeństwa dla dzieciaków nawet pomocna strona, warto zajrzeć. Jest to kluczowe, gdyż dzieci mogą zajrzeć w najmniejszy kawałek bądź dotykać rzeczy, których nam nie przyszłoby na myśl ruszać, dlatego istotne jest to, aby ktoś wszystkie wspomniane elementy regularnie kontrolował. Dla bezpieczeństwa też dobrze jest obejrzeć plac zabaw, zanim zaczniemy się na nim zabawę z naszym maluchem.

Takie uprzednie sprawdzenie na pewno da nam większa pewność, że teren jest właściwie przygotowany na zabawę.