Takie szkielety są o wiele tańsze aniżeli tradycyjne budowle, a poza tym są wiele bardziej oszczędne w użytkowaniu. Ich zaletą jest prędki montaż i rozbiórka. Producent konstrukcji stalowych zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Zastosowanie jest przeróżne.

budowa

Autor: Argonne National Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com/photos/argonne/4035472798/
Mogą one służyć jako hale magazynowe, lub hale fabryczne i wytwórcze, oraz jako garaże, bądź warsztaty. Konstrukcje stalowe (więcej) są użytkowane w budownictwie przemysłowym, rolnym, użyteczności publicznej i mieszkaniowym, a również szkieletach inżynierskich i budownictwie specjalnym.Wdrożenie tych struktur nie nastręcza dużych nakładów pieniężnych. Kolejną zaletą jest to, że inwestycja nie jest tak mozolna jak w sytuacji obiektów murowanych, więc wykonywana jest w ciągu kilku miesięcy. Są opłacalne dla inwestorów, bowiem są one łatwe w eksploatacji. Konstrukcja jest dostarczana na plac budowy w formie pojedynczych detali i skręcana wprost na miejscu, albo układana w zakładzie przemysłowym () i skończona dostarczana na plac budowy. Jest możliwość wyprodukować dużo wersji profili. Są one łączone w fabryce za pomocą nitów, bądź śrub – śruby nierdzewne – w układy szkieletów i kratownic różnego typu.Producent konstrukcji stalowych stosuje do tworzenia profili najlepszej jakości stali konstrukcyjnej. Warstwa cynku stanowi osłonę stalowych profili przed korozją. Maszyna modelująca, która tnie kształtowniki, zaciąga powłokę cynkową też na przeciętą krawędź. Ocynkowaną nawierzchnię można również pokryć powłoką lakieru, lub farby.

Niusem na rynku szkieletów stalowych są szkielety pod budowę budynku. Budowa domu szkieletowego o konstrukcji stalowej jest ogromnie szybka, lecz nastręcza znacznej precyzji. Domy w owej technologii cieszą się dużym powodzeniem poza granicami państwa. producent konstrukcji stalowych proponuje konstrukcje stalowe, jakie można stawiać do czterech kondygnacji. Na lokalny rynek sprowadzono parę technik. Każde wykorzystują procedurę gięcia na zimno. Taki wariant obróbki gwarantuje wielką precyzję wykonania.