Duża konkurencja, brak popytu na rynku nieruchomości wymaga od deweloperów dużej elastyczności.

Nie tylko oni zniżają ceny, które w porównaniu do wcześniejszych mogą być tańsze nawet o 19% na jednym m2, ale również ścigają się oni w zaspokojeniu gustów odbiorców.

Budowa domu

Autor: Freddy

Ludzie znacząco odchodzą od kupowania lokali mieszkaniowych w kilkupiętrowych budynkach, gdzie na ogromnych osiedlach brakuje indywidualności i wolą budowane na obrzeżach miasta, domy. Zwykle jest to bardziej kosztowna inwestycja, ale jej plusy są wartościowe: od posiadania ogródka, w którym można często zrobić grilla, po swój garaż lub też przestrzeń – tu zwłaszcza ukłon w stronę kobiet – na ogromną szafę na obrania albo i specjalne pomieszczenie, w którym mężczyźni mogą zawołać kumpli i w spokoju obejrzeć mecz.

Bardzo często tworzone są nowoczesne domy, o powierzchni ponad 100 m2 przeznaczone klientom indywidualnym.
Ich pakiet jest naprawdę spory i ten, kto chciałby mieć własne cztery kąty potrafi dziś na rynku znaleźć coś dla siebie: od funkcjonalnych domów jedno lub wielorodzinnych, przez piętrowe domy z poddaszem, po pomysłowe modele tworzone na zamówienie. Można też mieć pomysł i udać się z nim do biura nieruchomości lub też kupić od razu zrealizowany i odpowiadający naszym wymaganiom projekt.

dom nad wodą

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Dla tych, którzy doceniają skomplikowane kompozycje, jedyną w swoim rodzaju zabudowę, nowoczesną aranżację, można polecić domy parterowe: połączenie tradycyjnych surowców budowlanych z niezwykłym charakterem. Konstruktorzy jak i deweloperzy coraz bardziej stawiają sobie tego typu wyzwania. Realizacja takich planów wymaga nie tylko wprawy i wyspecjalizowanych umiejętności, ale przede wszystkim umiejętności połączenia wyobraźni ze stroną użytkową takiego projektu. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań staje się maksymalna przestrzeń użytkowa domu jak i możliwość przeszklenia go w całości oknami, dzięki czemu wnętrza są nasłonecznione. Większa ilość elementów szklanych poza tym sprawia, że wnętrze wydaje się niezwykle nowoczesne (tutaj fajne pomysły na taką aranżację – ).

Osiągane efekty najczęściej prześcigają najskrytsze marzenia, stąd też być może warto wydać troszkę pieniędzy i poświęcić czasu, aby otrzymać nowoczesny parterowy dom(polecamy pompa ciepła gruntowa) swoich marzeń.