Aktualne trendy dotyczące malowania ścian, opierają się nie tylko na różnokolorowych farbach, ale coraz częściej na motywach dekoracyjnych. Nadają pomieszczeniu innowacyjny i oryginalny charakter. Sprawiają też, że we wnętrzach milej jest przebywać. Ponadto nie są trudne w użyciu, stąd można spróbować malować nimi samodzielnie.

jeger.pl oferuje farby strukturalne
Niezależnie od typu podłoża, farba strukturalna jest dobrym rozwiązaniem do malowania pomieszczeń. W przypadku tego typu farby, postępujemy tak jak w przypadku innych farb ściennych. Podłoże powinno być oczyszczone z zanieczyszczeń, pyłu odkurzacz przemysłowy do pyłów i kurzu oraz dokładnie odtłuszczone. Najlepszy efekt w tym przypadku daje umycie ściany wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń czy amoniaku. Kolejnym krokiem przed malowaniem, jest dokładne osuszenie ściany, na którą zostanie nałożona farba strukturalna. By zapewnić jak największą trwałość farby, warto pokryć powierzchnię preparatem, który ją zagruntuje i właściwie przygotuje do malowania. Duże ubytki należy uzupełnić, a jeśli są mniejsze, wystarczy nałożenie grubej warstwy farby, która rozwiąże problem.

Poza odpowiednim przygotowaniem podłoża pod malowanie, należy również uzbroić się w sprzęt, który bez problemów pozwoli nam na malowanie ścian. Farba strukturalna wymaga stosowania przedmiotów, dzięki którym możemy zrobić na ścianie pożądane wzory. Więcej danych w tym miejscu jeger.pl. W tym wypadku – oprócz wiadra, mieszadeł i pacy – przydadzą się odpowiednie wałki, specjalne pace z zębami, różnego rodzaju gąbki, szczotki i inne, pozwalające na stworzenie wzorów na ścianie. Trzeba pamiętać, że po nałożeniu farby, szybko należy przystąpić do tworzenia wzorów, gdyż wraz z wysychaniem farby, jest to coraz cięższe, a jeśli farba wyschnie – stanie się to niemożliwe. Dlatego przed malowaniem, najlepiej podzielić ścianę na fragmenty (można to uczynić za pomocą taśmy malarskiej), tak by prościej było pracować. W czasie używania farby strukturalnej, nie można zapominać o tym, aby co jakiś czas ją wymieszać. Całkowity czas wysychania farby to około 48 h, ale może być krótszy, gdy nałożymy niewielką warstwę. Aby wykończyć osiągnięty efekt, możemy użyć specyfików matujących czy nadających połysk.