Tradycyjna metoda mocowania styropianu to zazwyczaj przyklejanie go przy użyciu odpowiedniej zaprawy klejowej. Wyjście takie niesie wymóg przerwania robot w celu przygotowania kleju. Zdecydowanie wydłuża to trwanie robót.

Dziś w sprzedaży jest nowe wyjście pod postacią poliuretanowego kleju.
Klej poliuretanowy do styropianu moglibyśmy napotkać w formie pianki, którą instalujemy na właściwych montażowych pistoletach. Taka praca, która ma na zamyśle mocowanie styropianu do płyt, odbywa się dużo prędzej niż w wypadku tradycyjnej klejowej zaprawy. Osoba wykonująca izolację nie jest zmuszona przygotowywać zaprawy, ponieważ klej poliuretanowy jest towarem gotowym do użycia, który skraca okres, który niezbędny jest do instalacji styropianowych płyt w systemach BSO. Kleje poliuretanowe twardnieją o wiele szybciej niż tradycyjne klejowe zaprawy. Przez to w jeden dzień budowlana firma może przymocować izolacyjny surowiec a następnie dokonać instalacji kołków, położyć oraz zaszpachlować zbrojącą siatkę. Co ciekawe osoby, które zdecydowały się na użycie tradycyjnej klejowej zaprawy musiałyby poświęcić co najmniej 4 dni do zrealizowania tych prac.
miasta

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
branża
Klej poliuretanowy do styropianu jest bardziej ekonomiczny, gdyż jedno opakowanie wystarczyć może nawet na 8 metrów kw.

Chcielibyśmy, aby nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeśli nawet drobny komentarz ze strony pozostawiony przez Was dotrze do nas.

ocieplenia. Porównując klej poliuretanowy do tradycyjnej metody, to pełny worek zaprawy klejącej wystarczy jedynie na 5 m ocieplenia. Klej poliuretanowy do styropianu cechuje się najlepszą przyczepnością, dużo lepszą niż w przypadku tradycyjnej zaprawy klejowej. Można by śmiało go zastosować na podłożach mineralnych oraz na podłożach takich jak metal, drewno czy też tworzywa sztuczne. Znaczącą zaletą kleju jest to, że czynności można by prowadzić w niezwykle szerokim zasięgu pogodowych warunków.

Prace można by również prowadzić przy dużej wilgoci powietrza. Prace można także prowadzić w niskich temperaturach. Dobry klej przeznaczony jest do przyklejania płyt styropianowych przy zewnętrznym ocieplaniu domu.