Zdecydowałeś się na zakupienie nowej umywalki, ale nie zdajesz sobie sprawy jaki model wybrać? Co się lepiej sprawdzi umywalka wmontowana w blat, wolno wisząca czy jednak umywalka dopasowana do szafki? Możemy odpowiedzieć jaki kształt umywalki wybrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej łazience.

Umywalki OVUM

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Umywalka to standardowe wyposażenie łazienki. W chwili gdy już zdecydujesz się na zakup całkowicie innowacyjnej umywalki, do ustalenia pozostaje najistotniejsza kwestia – rozmiary i sposób mocowania. Aby umywalka była komfortowa w użyciu, musi mięć wymiary minimum 50×40 cm. Im umywalka głębsza, tym mniejsze ryzyko rozchlapania wody. Zaleca się, by górna krawędź miski umywalki znajdowała się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko jest zależne tym bardziej od wzrostu korzystających z niej osób. Od sąsiadującej ściany lub sanitariatów umywalkę powinno oddzielać przynajmniej 20–30 cm.
Umywalkę możemy postawić na blacie, osadzić na szafce zaprojektowanej pod umywalkę albo przytwierdzić do ściany wkrętami, śrubami lub po prostu opierać na wspornikach czy stelażu. Umywalki na ścianę i szafkowe są do kupienia w formach prostokąta, kwadratowym albo półokrągłym. Z kolei umywalki przeznaczone do montażu na blat są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, jednak coraz częściej posiadają również opływowe linie. Umywalki ceramiczne, szklane czy może z drzewa? Sprawdź więcej na ten temat- S.C. Niezwykle istotną kwestią w doborze umywalki jest dobór materiału, z jakiego jest wykonana. Przy podjęciu decyzji warto pamiętać o kilku sprawach.

umywalki

Autor: Valdama
Źródło: Valdama
Umywalka ceramiczna jestłatwo dostępna.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajduje się tutaj dużo przydatnych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Łatwa w pielęgnacji, szczególnie te umywalki, które są pokryte powłoką utrudniającą zbieranie się brudu. Oferowana także w wersji kolorowej. Umywalka ceramiczna nie rysuje się, ale po gwałtownym uderzeniu może pękać. Umywalka wykonana z kamienia jest na pewno stabilna, masywna, odporna na zarysowania. Umywalki z kamienia by nie gromadził zabrudzeń, potrzebują oszlifowania. Najciekawsze kamienie to marmur i granit. Umywalki wykonane z konglomeratu mogą wyglądać jak z kamienia lub mieć jednorodną fakturę o ciekawe barwie. Konglomerat jest prosty w obróbce, w miarę lekki. zniszczony można naprawić. Umywalki drewniane są naturalne i egzotyczne. Potrzebują regularnej impregnacji.