Kiedy nie potrzebujemy bałaganu na działce, zamiast murować, postawmy garaż gotowy. W asortymencie mamy: garaż blaszany, z betonu, drewniany a nawet garaż z wielowarstwowych płyt.

Wyselekcjonuj garaż odpowiedni dla swoich potrzeb.
Jak powinno być przyszykowane podłoże pod garaż blaszany? Szykując utwardzone podłoże pod garaż, trzeba wyprowadzić kable wiązki kablowe elektryczne tak, aby znajdowały się w środku bryły garażu. Instalacja elektryczna na miejscu przyda się również montażystom. Miejsce wyznaczone na garaż gotowy musi być równe, utwardzone i wypoziomowane.

Spawanie

Źródło: sxc.hu
Garaże z betonu mają ograniczony zakres wielkości, bo producenci dysponują na ogół wyłącznie paroma formami do produkcji odlewów. Za to będą to struktury przystosowane do rozlokowania obok siebie albo jeden na drugim. W podwójnych garażach lub rozbudowanych o pomieszczenie gospodarcze likwiduje się po jednej ścianie, ażeby połączyć powierzchnię. W piętrowych garażach (górna kondygnacja może pełnić funkcję gospodarczego pomieszczenia) wykonuje się otwór w suficie na schody. W prefabrykacie betonowym możemy tak uszczelnić dach, by posadzić na nim roślinki. Bardzo często tego rodzaju garaże obsypuje się ziemią. Nie trzeba wówczas wykonywać oporowego muru, garaż sam w sobie jest murem oporowym. Pojedynczy garaż betonowy waży kilkanaście ton. Jego postawienie wymaga wykorzystania dźwigu lub specjalnego oprzyrządowania producenta.

Musimy zapewnić możliwość dojazdu dużego samochodu o parotonowym nacisku na koło i pracy dźwigu – zadbać o szeroki dojazd oraz wjazd na parcelę, stateczne podłoże, możliwość manewrowania.