Płytki klinkierowe to wspaniały materiał na elewacje. Ściany udekorowane klinkierem są szykowne, a utrzymanie ich w należytym stanie jest niesłychanie łatwe. Muszą być natomiast sumiennie i akuratnie ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, powinniśmy dopilnować, żeby nie popełniali błędów montażowych.

informacje o materiałach budowlanych

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Klinkier charakteryzuje się ogromną trwałością na naginanie, małą nasiąkliwością, jest niezłomny na zmienne warunki atmosferyczne, co daje gwarancję mrozoodporności. Dzięki temu bardzo dobrze przypisze się do wykańczania ścian elewacyjnych. Przy doborze produktu, jakim jest płytka elewacyjna, poza estetyką, przywiera specjalną uwagę zwrócić na zastosowania danej płytki z określeniem.

Wytwórca nie ponosi bowiem odpowiedzialności za np. rozstawienie płytek ściennych na posadzce. Zdoła to być pretekstem do nieuznania ewentualnej reklamacji. Płytki klinkierowe to niełatwy towar. Skutkiem tego ich składanie warto zlecić doświadczonej w tej kwestii drużynie wykonawczej. Przed poczęciem prac wypada uzgodnić z realizatorem model i liczbę przekazanych płytek, uwzględniając warunki wynikające z układu i prawdopodobnej nieodzowności docinania płytek – kliknij tutaj.

Przed rozmieszczaniem płytek na ścianie wskazane jest aby sprawdzić je odnośnie do harmonii barwy i wymiarów. W największym stopniu solidny efekt uzyskasz mieszając płytki z różnorodnych zapakowań, pilnując do tego ich kalibracji. Płytka elewacyjna nie Może być zmoczona przed układaniem. Musi być oczyszczona, oznacza to bez zaplamień, zatłuszczeń lub innego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność.

Jeżeli poszukujesz równie ciekawych danych na opisywane zagadnienie, znajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem (https://respect.energy/), zatem nie wahaj się tylko kliknij tutaj.

W przypadku znacznej chłonności podłoża pożądane byłoby sporządzić powłokę gruntującą.

Zaprawa klejowa powinna być odpowiednio dopasowana, innymi słowy taka, która przeznaczona jest do klinkieru. Przywiera ją rozmieszczać w ten sposób, by zakrywała 100% nawierzchni płytki.

Wykończenie pokrywy szczegółem jakim jest płytka elewacyjna sprawdza się cudownie, pod warunkiem, iż jest właściwie zrealizowane. Należy nadzorować pracy robotników znając kluczowe reguły montażu. Będziemy wtenczas mieli bezpieczeństwo, że ozdoba będzie trwała i porządna.