Doskonałą metodą na ograniczenie kosztów eksploatacji budynku mieszkalnego, jest docieplanie jego ścian. Co ciekawe, nie musi być to zbyt drogie ani złożone.

Istnieją przeróżne układy ociepleń, chociażby przy wykorzystaniu płyt ze styropianu.

Przy ich użyciu można by otrzymać bardzo duże oszczędności na ogrzewaniu, ponieważ mogą one osiągnąć nawet 63%. Jest to możliwe przy wykorzystaniu nieskomplikowanej metody redukcji opłat na aktualną eksploatację. Jeżeli zamierzamy zrobić ocieplanie budynku, musimy na początku wybrać konkretny typ styropianu.

Jeżeli omawiana kwestia jest dla Ciebie absorbująca, zobacz poza tym więcej szczegółów w treści (https://respect.energy/jak-zarabiac-na-nadwyzkach-pradu/) tutaj – te wiadomości także nie mogą pozostać niezauważone.

Trzeba wtedy zwracać uwagę na współczynnik lambda. Powinien być względnie niewielki, gdyż tylko w takiej sytuacji byłoby to gwarancją, że dany surowiec będzie zapewniać dobrą izolację termiczną. Parametr taki powinien wynosić ok. 0,0031 do 0,044. Przy przygotowywaniu izolacji należy również brać pod uwagę współczynnik przenikania ciepła „U”. Ściany zewnętrzne powinny mieć taki współczynnik mniejszy od 0,25 W/m2K.

łazienka

Autor: ECRU
Źródło: http://www.ecru.pl
Podczas planowania ocieplenia trzeba również wziąć od uwagę pozostałe wymagane elementy. Są nimi m.in. kleje, które służą do przymocowania styropianu czy też decydujące o wyglądzie tynki. Ważne jest również to, że w marketach budowlanych dostępne są przeróżne narzędzia, które ułatwiają podjęcie adekwatnej decyzji. Mogą być to zatem przeróżne kalkulatory czy też wizualizatory. Do dyspozycji klientów jest ponad 250 barw, które można wybrać według swych upodobań.

Dzięki wizualizatorowi można będzie obejrzeć, jak będzie wyglądał jego dom, kiedy ocieplenie będzie przygotowane (naturalnie po pokryciu murów tynkiem oraz farbami).