Kupowanie domku nie jest zadaniem ekstremalnym, chociaż dosyć złożonym a także częstokroć długofalowym.
W jaki sposób przygotować się do kupna domku, aby nie być oszukanym i nie zapomnieć o dopełnieniu wszystkich formalności? W pierwszej kolejności musimy określić czy w grę wchodzi rynek pierwotny czy rynek wtórny.

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kiedy już to wiemy cały proces rozpoczynamy od znalezienia wymarzonego mieszkania. Ale łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której bank odmówił nam kredytu na całą potrzebną do zakupu mieszkania sumę. Godziny zegnane na oglądaniu nadto dużych lub zanadto drogich – jak się wtedy okazuje – siedzib, okażą się utracone.
Ażeby oszczędzić sobie rozczarowań, jeszcze przed wszczęciem poszukiwań apartamentu powinniśmy sprawdzić w banku bądź u doradcy finansowego naszą tzw. zdolność kredytową. Podając pułap wynagrodzenia a także pozostałych stałych zobowiązań, poznamy maksymalną wielkość kredytu do uzyskania w banku oraz szacunkową miesięczną ratę.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, zobacz poza tym więcej szczegółów taśmy do przenośników tu – te informacje także nie mogą pozostać niezauważone.

Bezlik propozycji sprzedaży kwater pochodzi dziś z różnych biur nieruchomości. Kosztami tej wynajętej przez sprzedawcę obsługi często obciążany jest kupujący. On też może zatrudnić pośrednika, który pomoże mu w znalezieniu, a potem kupnie kwatery. Wypatrując kwatery na własną rękę, trzeba na pewno wspomóc się internetem, będącym najobszerniejszym źródłem informacji o kwaterach do sprzedaży. Pomocne są też ogłoszenia w gazetach, tablice w hipermarketach, wskazówki znajomych.

Jeżeli mamy już upatrzoną lokalizację, rozglądajmy się wtenczas za zamieszczonymi tam ogłoszeniami biur pośredniczących (często są one wywieszane w oknie bądź na balkonach wyprzedawanych mieszkań).