Każdy krawiec, lecz nie tylko krawiec, dobrze wie, że mamy różne rodzaje tkanin. Niektóre będą idealne na zasłony, a inne okażą się świetne, jako obicie dla starego fotela. Jeśli mamy w domu stara sofę i do niej na przykład dwa fotele, to możemy pomyśleć o tym, by kupić jakieś tkaniny] obiciowe.

Jeżeli nasz komplet wypoczynkowy nam odpowiada a denerwuje nas tylko to, że obicie wypłowiało i obicie się przetarło, to rzeczywiście warto poszukać jakiejś fajnej tkaniny. Fajnie jest, że odpowiednio dobrana tkanina może dać kolejne życie starym meblom. To naprawdę świetne rozwiązanie pomysł.

Dobrze, więc poszukać takiej tkaniny, która sprawi, że stary komplet wypoczynkowy dostanie nowego blasku. Takie nowe obicie, w zupełnie innym stylu sprawi, że pokój, w którym jest sofa i fotele zmieni swój charakter. Dlatego zamiast spisywać coś na straty warto pomyśleć, czy aby na sto procent nie da się odmienić danej rzeczy, za w sumie niewielkie pieniądze.

materiał

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze powinniśmy wziąć pod rozwagę to, że zamiast wydawać pieniądze na kolejną nową rzecz, to można dać nowe życie rzeczom używanym. Dobrze zainteresować się różnymi technikami, które pozwalają na dodanie blasku rzeczom nie pierwszej świeżości. Nie ma sensu kupować wielu nowych rzeczy, które przy pierwszej lepszej okazji znowu będzie trzeba wymieniać. Spróbujmy nie zaśmiecać bez sensu naszego środowiska i przez kreatywność pokazać, że pewne rzeczy mogą być wręcz niezniszczalne.

W hurtowni można wszystko kupić taniej i jest większy wybór. Zobacz artykuły tapicerskie w hurtowni Akces!Ludzie, którzy znają się na obiciach mebli rozumieją, że nie jest łatwo wybrać właściwą tkaninę. Należy przez moment się zastanowić i warto jest spytać sprzedawcy, czy konkretna tkanina jest mocna i czy będzie nadawała się jako obicie naszego ulubionego fotela. Co ważne, żeby obić któryś mebel nowym materiałem potrzebujemy jeszcze kilka drobiazgów, bez których nie damy rady nic zrobić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie hurtownia (zobacz wszystko po 5 zł) tapicerska. W hurtowni tapicerskiej, poza odpowiednimi materiałami, dostaniemy wszelkiego rodzaju drobiazgi konieczne do porządnego obicia naszej kanapy. Warto jest popatrzeć, więc czy blisko nie ma jakiejś hurtowni. A jeżeli nie ma, to zawsze możemy zajrzeć do Internetu i tam poszukać hurtowni, która będzie miała odpowiednią tkaninę dla nas. Sporo osób zawodowo zajmujących się tapicerką kupuje różne produkty właśnie przez Internet. Dzięki temu osoby te mają nie tylko ogromny wybór, ale też nie płacą bajońskich sum.