W trakcie remowacji mieszkania oraz robót wykończeniowych używamy mnóstwa materiałów i specjalnych akcesoriów. W sklepach specjalistycznych mamy naturalnie ich duży wybór. Bardzo problematyczną kwestią jest wykończenie pomieszczeń łazienkowych i kuchennych. Lecz co nam pomoże w kreacji naprawdę funkcjonalnego i estetycznego wnętrza?

remont mieszkania

Źródło: pixabay.com

Nowoczesny wygląd łazienki to duży atut, dlatego nieraz należy wymienić leciwą, niszczejącą glazurę, by odświeżyć wnętrze. Naturalnie przedtem należy dokonać przemyślanego wyboru kafelków. Rynek jest przesycony ich przeróżnymi rodzajami. Płytki Opoczno kuszą wielością wzorów, kolorów, odcieni, deseni, czy faktur (czytaj to). Odpowiednio dobrane potrafią nawet powiększyć optycznie nawet najmniejszą łazienkę. Dzięki kontrastom także możemy optycznie manipulować rozmiarami pomieszczenia. Ale sam wygląd płytek to nie wszystko, ponieważ najważniejsza jest przede wszystkim ich jakość. Na pewno warte uwagi będą płytki Opoczno. Jest to bowiem najbardziej uznana polska marka produktów ceramicznych. Jednakże nawet najlepszy materiał zmarnuje się, jeżeli kupimy niewłaściwy klej. Niestety, jeżeli taka sytuacja ma miejsce, musimy się liczyć z odpadaniem i pękaniem płytek. Zaprawa klejowa powinna zostać naniesiona na solidną, przyczepną powierzchnię, pozbawioną kruchych i łamliwych elementów. Najlepiej jest nanosić zarówno na grunt, jak i spód płytki. Podczas tej czynności dobrze sprawdzi się klej Kreisel. Producent oferuje odpowiednie kleje do terakoty, gresu, ceramiki, mrozoodporne, czy odkształcalne. To, jakiego gatunku kleju użyjemy, zależy nie tylko od rodzaju fliz, ale także od ich zastosowania. Nigdy nie powinniśmy używać jednego gatunku kleju do wnętrz i tarasów czy zewnętrznych elewacji budynków, ze względu na zróżnicowane warunki zewnętrzne, dlatego klej Kreisel dostępny jest w tylu wariantach (zobacz zaprawa ogniotrwała Kreisel). Wykwalifikowany glazurnik na pewno nam pomoże wybrać idealny rodzaj. Natomiast obszar nie pokryty płytkami dobrze jest pokryć dobrą farbą odporną na wilgoć. Lateksowe farby Dekoral będą świetne w tym celu. Jednakże trzeba zaznaczyć, że farby Dekoral pod względem wykończenia łazienki i kuchni są właściwie bezkonkurencyjne.

Oczywiście w trakcie prac wykończeniowych i remontowych zajmujemy się instalacją elektryczną i używamy wielu urządzeń. Aby te czynności były bezpieczniejsze, warto zaopatrzyć się w Fazer 777 Detector. Ten ciekawy gadżet sprawdzi się doskonale do testowania domowej i samochodowej instalacji elektrycznej, a także przy sprawdzaniu poprawności pracy urządzeń elektrycznych. Fazer 777 Detector pomoże także znaleźć biegnący w ścianie przewód na głębokości do 50 cm.