klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Lato w Polsce, a zwłaszcza dwa letnie miesiące roku – czerwiec i lipiec, to czas największych upałów.

Temperatury wtedy osiągają nawet trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją przyjemną dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego kraju. Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa liczba ludzi decyduje się na podniesienie swojego komfortu życia w lecie, poprzez zamontowanie klimatyzatora w swoim domu czy biurze.

Jakie klimatyzatory wolą polscy pracodawcy?
Z ostatnich badań tendencji konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy kupują w czasie upalnym w klimatyzatory (zobacz: klimatyzatory lg) przenośne. Tenże wybór jest widocznie podyktowany mobilnością takich urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co wpływa na łatwość ich przewozu i ewentualnego kolejnego montażu w nowym miejscu prowadzenia działalności. Wymagania należytego ochłodzenia lokalu w którym pracują ludzie nakłada na szefostwo również kodeks pracy.

W które klimatyzatory inwestują klienci indywidualni?
Zamożniejsi Polacy, zamieszkujący przede wszystkim większe miasta montują w swoich domach przede wszystkim klimatyzatory stacjonarne. Wybór ich jest oczywisty, ze względu na zdecydowanie większą sprawność takich klimatyzatorów w konfrontacji z przenośnymi. Kolejnym ich atutem jest, w rozliczeniu rocznym, niższe zużycie energii i mniejszą awaryjność, niż tanich klimatyzatorów przenośnych. Często również możemy zobaczyć oferty sprzedaży nowych mieszkań, gdzie takie klimatyzatory są już zamontowane. Bogatsi kupcy nieruchomości zwracają uwagę na takie dodatkowe wygody.

Wybierz optymalny klimatyzator dla siebie
Przed wyborem klimatyzatora do naszego domu lub pracy, powinno się przede wszystkim sprawdzić jego tabliczkę znamionową. Tam napisane są informacje o energii elektrycznej, jaką maszyna pobiera z sieci. W ten sposób możemy bardzo łatwo wyliczyć przeciętne pobranie prądu i zdecydować się na kupno klimatyzatora droższego, ale w perspektywie kilku lat bardziej energooszczędnego. Prym w oszczędzaniu energii wiodą klimatyzatory kasetonowe, konstruowane w klasie energetycznej A. Taki klimatyzator kasetonowy jest również wielozadaniowy, gdyż dzięki technologii inwertera, ma zarazem funkcję grzania i chłodzenia.

W ostatecznym rozrachunku, wybór klimatyzatora będzie także zależał od przestrzeni którą chcemy ochłodzić lub ogrzać, i od budżetu, jakim dysponujemy. Zachęcam jednak wszystkich do dogłębnego sprawdzenia tematu przed podjęciem decyzji.