Każdy z nas remontuje mieszkanie lub dom tylko kilka razy w życiu, a i tak jest to dla nas rewolucja. Jeśli masz życiowy partner lubi wykonywać drobne prace remontowe (a o złote rączki coraz trudniej), mamy tę pewność, że własnymi siłami odświeżymy mieszkanie. Gorzej, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje czekają nas przy generalnym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym leciwym mieszkaniu chcemy położyć gładzie na ścianach. Zamiast obrażać się na naszego mężczyznę, że nie jest złotą rączką, poprośmy o pomoc fachowców. Tylko jak wyszukać ekipę remontową, która będzie solidna i tania?

Narzędzia budowlane

Autor: geishaboy500
Źródło: www.flickr.com

Jeśli mieszkamy w większym mieście, bez trudu znajdziemy szeroką gamę firm, którym możemy zlecić remont domu czy mieszkania. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę „remonty Białystok”, a już mamy wykaz firm które możemy dalej sprawdzać. Są to zarówno rodzinne jedno- lub kilkuosobowe firmy, zajmujące się typowym wykończeniem mieszkań, ich remontami czy malowaniem, jak i całkiem spore firmy oddające mieszkania „pod klucz” – kliknij w link. W ofercie tych firm możemy znaleźć wykonywanie gładzi gipsowych, malowanie i tapetowanie, wykonywanie tynków strukturalnych, ocieplanie ścian przez tynk wewnętrzny, wylewki wylewka anhydrytowa podłogowe, montaż podłóg drewnianych i układanie paneli, układanie kafli i gresu.

Wiele ekip remontowych oprócz podstawowych, przytoczonych wyżej prac remontowych jak malowanie Białystok posiada szerszą ofertę i wykonuje także instalacje elektryczne i sanitarne. Jest to na przykład wykonanie punktów instalacyjnych, instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, a także montaż kuchenek gazowych i elektrycznych. Firmom możemy także zlecić prace w zakresie stolarki budowlanej. W zakres tych prac wchodzi najczęściej montaż drzwi i okien, wykonanie schodów, a także mebli kuchennych i innych na zamówienie.Koniecznie odwiedź tą stronę: interesuje mnie firma rementowa z Wrocławia i dowiedz się więcej.

Wybierając firmę, której powierzymy remont naszego domu, nie bierzmy pod uwagę tylko cenę oferowaną przez firmę. Warto skorzystać z fachowców polecanych przez znajomych, którzy byli zadowoleni z wykonanych przez nich prac lub zweryfikować ich solidność na forach internetowych. Zwracajmy jednak uwagę, czy wpisy te są autentyczne, a nie pisane przez sprytnych marketingowców. Poprośmy szefa ekipy, by pokazał nam dotychczasowe realizacje, a potem omówmy z nim zakres prac w naszym domu i poprośmy o wycenę. Bezwzględnie spiszmy z nim profesjonalną umowę, zanim powierzymy mu nasze mieszkanie.