Nowojorski klimat w polskim domu? Miałbyś ochotę mieszkać jak bohaterzy Twoich ulubionych „Przyjaciół”? Czemu nie! Wystarczy tylko, że wprowadzisz do swojego mieszkania kilka detali wprost z amerykańskich seriali i filmów. Cyk i zrobione! Już śpieszymy z poradnikiem, jak to zrobić!

piękne wnętrze

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza urządzone w stylu nowojorskim należą do tych, które są wciąż na czasie, nie starzeją się niemalże wcale. Mieszkanie w stylu nowojorskim to, po pierwsze: nieskomplikowane formy, dokładne wykończenia, tworzywa wysokiej jakości i spokojna kolorystyka. Po drugie, ważną wagę tu mają geometryczne, wyraziste wzory na tkaninach, czy meblach. Istotnymi elementami wystroju wnętrza są wzorzyste tkaniny: wyraziste i ozdobione w geometryczne wzory. Do tego zastosować należy długie zasłony, tapicerowane kanapy oraz fotele, tapety. Ważną znaczenie odgrywają dodatki: poduszki, koce, lampy – każda z tych sprzętów powinna być z nieco innej kompletu, ale wspólnie powinny dobrze się komponować. Oryginalność zestawień różnych barw – właśnie to cechuje nowojorski styl.

Brak przepychu to kolejny z wyróżników tego stylu. Bryły są klasyczne, kanciaste, proste, bez wygięć, dekoracji. Pomieszczenia urządzone są symetrycznie – jeśli z jednej strony sofy stawiamy fotel, to również po drugiej stronie się ją umieści. Wnętrza zaaranżowane w stylu nowojorskim to duże przestrzenie. Przeważnie takie mieszkania to wielki hall z aneksem kuchennym. Meble, które do pomieszczeń kupujemy powinny być na małych nóżkach, czy to mówimy o fotelu, czy o sofie, albo komodzie. To, że widzimy podłogę, daje efekt większej otwartości wnętrza.

Kolorystycznie doradzamy wybrać jeden kolor przewodni, dodając do niego inne. Wzorzyste tkaniny, koce, okrycia foteli i kanap nadadzą wnętrzu ciepła. Do tego kilka prostych, delikatnych dodatków w drobne geometryczne wzory i paczka sprawdzonych przyjaciół.

Czy ten wątek był atrakcyjny, ale masz ochotę na więcej? Pragniesz zobaczyć link do źródła? W takim razie zapraszamy – wystarczy jedynie najechać myszką.

Czy to serial, czy to życie?