Nawet najpiękniejsze panele położone na podłodze nigdy nie będą wyglądały wspaniale, jeżeli nie będą skończone listwami przypodłogowymi. Niezwykle podobnie ta kwestia przedstawia się w przypadku drzwi.

klientów

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
listwy wykończeniowe do drzwi

Źródło: sxc.hu
Nawet najładniejsze drzwi nie będą prawidłowo się prezentowały, jeśli nie będą użyte listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, tak jak w wielu innych wypadkach, o wyniku końcowym decydują detale. Fundamentalne części drzwi to futryna i skrzydło drzwiowe. Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia danego pomieszczenia jest osadzenie futryny. Można ją zainstalować w takiej sytuacji, gdy ściany oraz posadzki są już dokończone. Do doboru posiadamy ościeżnice stałe oraz ościeżnice regulowane, przy czym sposób montażu jest relatywnie zbliżony. Najpierw należy umieścić zawiasy, a w następnej kolejności przystąpić do składania wszelkich więźb futryny. W tym miejscu należy zwracać specjalną uwagę na zachowanie kątów prostych pomiędzy belkami oraz na zamontowanie listwy progowej, która znacznie ułatwi instalację.
Oczywiście, dla posiadania porządku tylko trzeba wspomnieć, że rozstaw więźb bocznych musi być identyczny na całej ich długości.

Jeżeli chcesz znaleźć rzeczywiście bardzo dobre źródło, sprawdź tekst, który był napisany przez autentycznego profesjonalistę.

Przy montowaniu listwy wykończeniowej do drzwi trzeba niezwykle starannie ustawić i sprawdzić poziom belki wierzchniej i piony belek bocznych. Kolejnym stadium jest unieruchomienie futryny oraz umieszczenie w poszczególnych narożnikach tzw. klinów wykonanych z drewna, dzięki którym uda się poprawić położenie ościeżnicy. Umieszczenie kołków rozporowych oraz dokręcenie śrub pozwoli na założenie skrzydła drzwiowego i na sprawdzenie zgodności osadzenia futryny.

Jeśli wszystko jest poprawnie, trzeba zdjąć skrzydło drzwi, i włożyć rozpórki oraz wypełnić pianką montażową ubytki pomiędzy murem a futryną. Dopiero po całkowitym wyschnięciu oraz utwardzeniu się pianki należy usunąć kliny, rozpórki i progowe lamówki montażowe.