W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie, żeby jakiś nowy budynek, który jest na przykład biurowcem, nie posiadał klimatyzacji.
Obecnie w znacznym procencie budynków bardzo dobrze sprawdzają się klimatyzatory kanałowe.

drzwi wewnętrzne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
komfort

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
prezentują się one estetycznie, gdyż w żadnych pomieszczeniach nie dostrzeżemy wiszących urządzeń. Schłodzone powietrze będzie napływało do pokoju przez kratkę wentylacyjną albo specjalne otwory. Dodatkowo przy pomocy takiego klimatyzatora jesteśmy w stanie też ogrzewać obiekt zimą. Zatem upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedyny mankament tego typu systemu jest taki, że należy się na niego zdecydować już w fazie projektowania biurowca.

Chciałbyś przeczytać nowe ciekawe artykuły? Zachęcamy zatem na stronę autora (https://mulczowanie.pl/mulczowanie-drzew/). Tam oczekują na Ciebie sprawdzone treści.

Za jakiś czas będzie to niestety zbyt kosztowne. Dlaczego? Ponieważ potrzebne jest pomieszczenie, w którym umieszczona będzie centrala całej klimatyzacji. Na dodatek niezbędne są też kanały, którymi będzie rozprowadzane powietrze. Są one często ukrywane w podwieszanych Sufitach lub pod stropem. Takiego rodzaju roboty najlepiej załatwiać od razu, aby potem nie musieć męczyć się z drogim i męczącym remontem. Sporym walorem klimatyzacji kanałowej wydaje się być to, że w każdym pomieszczeniu uzyskamy identyczną temperaturę, nieistotne, jak daleko znajduje się od centrali. Oczywiście wysokością temperatury możemy sterować. Jest to dość proste.

Montowanie owego systemu powinniśmy oczywiście zlecić wyspecjalizowanym fachowcom, gdyż samodzielnie nie będziemy mogli tego zrobić.