Aktualnie sytuacja ekonomiczna w Polsce nieco się polepszyła. Objawia się to mniej odczuwalnym niż kiedyś bezrobociem przy jednoczesnym stopniowym zwiększaniu dochodów ludności naszego państwa.

technika

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce zwiększone zostały m.in. tak zwane płace minimalne, które aktualnie wynoszą ok. 2000 zł brutto. Warto jednak wspomnieć, że dotyczą umowy o pracę, ponieważ członek personelu zatrudniony na podstawie umowy zlecenia mógłby uzyskać wynagrodzenie niższe niż wspomniana płaca minimalna. Z innej strony w ostatnich czasach podwyższeniu uległa nie jedynie ona, lecz również między innymi tak zwane średnie miesięczne wynagrodzenie czy też tak zwana średnia krajowa. Należałoby podkreślić, że choć wspomniane wynagrodzenia niezwykle odróżniają się wzajemnie od konkretnego województwa, to najmniejsze średnie płace brutto są o wiele, (około półtora raza) wyższe niż minimalne wynagrodzenie. Nie trudno jest się domyśleć, że najwyższe płace otrzymuje się w województwie mazowieckim, z kolei najniższe w warmińsko-mazurskim oraz lubelskim.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od naszego artykułu? To dla nas niebywale dobra wiadomość – w takim razie kontynuuj przeglądanie (http://www.eccoholiday.com/p/turcja) na nowej stronie.

Powyższe informacje pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła, którym jest Główny Urząd Statystyczny.

Ledowa reklama

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak pomimo wymienionych wyżej faktów, nadal duża ilość Polaków wielokrotnie postanawia na krótszy (na przykład kilkumiesięczny) albo dłuższy (dla przykładu na parę lat albo na stały) wyjazd poza granice Polski. Jest tak dlatego, że w państwach tego typu jak np. Anglia czy też Holandia miesięczne zarobki są o wiele większe niż średnia wypłata w stolicy – ta z kolei wynosi ok.

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym artykule tematy i masz chęć przeczytać więcej wiadomości na taki temat – kliknij tutaj (https://www.inoffice.pl/male-biuro-do-wynajecia/)!

5,5 tys złotych.

Dla przykładu minimalne wynagrodzenie w Szwecji wynosi ok. 20000 koron, co po przeliczeniu daje kwotę ok. 10 tysięcy złotych. A tego typu płace mogą robić już wrażenie raczej na każdym mieszkańcu naszego kraju.