Problemy związane z pieniędzmi mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do czynów samobójczych! Pewnie to nieprzypadkowe, że w skutek spowolnienia ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych oraz na naszym kontynencie, również na nieszczęście w naszym kraju, znacznie wzrosła liczba samobójstw.

karta kredytowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
1. Należy przed pozyskaniem kredytu przemyśleć dokładnie to zagadnienie. Mocno możliwe, że najzwyczajniej w świecie nie możemy brać owego kredytu bankowego, ponieważ później będziemy musieli niemal klepać biedę; po opłaceniu rat niedużo pozostanie nam na życie! Zapamiętajmy, iż czasami rozsądniej otworzyć darmowe konto bankowe, pakować na nie każdego miesiąca kasę, aby móc po jakimś czasie wypłacić wszystko i nareszcie spełnić zachciankę. Np. kupno pralki, wakacje na Malcie czy wyremontowanie łazienki.

To warte zapoznania się (https://koma.pl/uslugi/letnie-i-zimowe-utrzymanie-drog/) artykuły, dlatego nie ociągaj się oraz sprawdź je – to analogiczna problematyka, która jest niewątpliwie godna uwagi.

Planów typowo zakupowych można wymienić sporo. Przemyślmy własną sytuację finansową, nie bądźmy głupcami, a to stosunkowo powszechne na tym świecie…

2. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, uszanujmy rady bardziej doświadczonych ekspertów – to znaczy doradca pożyczkowy, wbrew pogłoskom, wcale nie jest biznesmenem, któremu tylko zależy na tym, aby wcisnąć klientowi ten kredyt, który zasadniczo jest niekorzystny, ale bank daje mu sowitą prowizję za polecenie nas. Doradca finansowy, który jest OK na szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni fachowców od marketingu.

3. Doceńmy z większą chęcią instytucje parabankowe. Wiadomo, w takowym parabanku nie uzyskamy pożyczki na duże kwoty, ale przynajmniej rzeczywistość jest taka, że mamy okazję załatwić sobie kredyt bez zaświadczeń o zarobkach – np. jeśli jesteśmy bezrobotni lub pracujemy, lecz w szarej strefie. Zapewne nikt nie przepada za biurokracją, toteż czymś przyjemnym jest możliwość bardzo szybkiego załatwienia sobie kredytu.

4. A może pożyczka od najzupełniej nieznajomej osoby? Jakby nie patrzeć pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz popularniejsze. Przed kilkoma dniami jeden z wortali finansowych napisał, że w naszym kraju pożyczki społecznościowe wzrastają w szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku. Ryzyko jest niewielkie, w końcu oprocentowanie jest od początku podane, więc nie zostaniemy wyrolowani. Akurat odnośnie tego pożyczkobiorcy nie powinni miewać wątpliwości.