Tzw. alergiczny nieżyt nosa jest istotnym czynnikiem ryzyka astmy oskrzelowej. Nie można go bagatelizować.
Jedyną strategią leczącą przyczynę uczuleń jest tak zwana immunoterapia swoista zatem odczulanie.

klimator

Autor: Center for Neighborhood
Lekarstwa przeciwalergiczne tylko maskują oznaki, choć sama choroba rozwija się. Uczuleniowego nieżytu nosa nie wolno lekceważyć, należy go prawidłowo zdiagnozować, a następnie leczyć. Źle leczony katar sienny może doprowadzić do zapalenia zatok przynosowych. Regularne wizyty u lekarza alergologa są ważne również dlatego, iż co piąte dzieciątko z uczuleniem może zachorować (albo już choruje) na astmę .

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę – kliknij po szczegóły (https://c-l.pl/wzmocnienia/) w poniższy link i rozkoszuj się czytaniem.

Jeśli u potomka współistnieją z sobą te 2 choroby, wówczas poprawne leczenie alergii, zyskownie oddziałuje także na przebieg astmy , co znaczy możliwość zmniejszenia dawek leków przeciwastmatycznych.

Jedną z powszechnie występujących alergii jest alergia na pyłki drzew oraz krzewów, które pojawiają się w powietrzu wraz z nadejściem wiosny. Typowe oznaki alergii na pyłki to uporczywy katar z częstym kichaniem, świąd spojówek a także boleść głowy. Zdarza się, iż objawom tym towarzyszy przykry kaszel (wywołany napływaniem kataru po tylnej ścianie gardła), a nawet duszność. W naszym klimacie zazwyczaj uczulają pyłki olchy. Pierwsze objawy choroby uczuleniowej mogą pojawić się już w lutym, stopniowo nasilają się w marcu, zaś w kwietniu zazwyczaj osiągają swe apogeum.

Osobom cierpiącym z powodu alergii na roztocza kurzu pomoże częste sprzątanie i odkurzanie mieszkania. Polecam im również nowoczesny, zwilżający powietrze w domku klimator.