Należyte ocieplenie dachu jak też ocieplenie poddasza ma równie duże znaczenie, jak właściwa izolacja termiczna ścian. Przez byle jak zaizolowany dach może uciekać od 10 do aż 25 % ciepła. Doradzamy, jak wybierać materiał do izolacji dachu.

Demonstrujemy, w jaki sposób krok po kroku należycie ocieplić poddasze .
Poddasze jest wyjątkowo narażone na wszelakie ułomności i błędy w sztuce budowlanej. Wystarczy na przykład użycie nieodpowiedniego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość materiału ociepleniowego lub brak odpowiedniej paroizolacji, ażeby narazić mansardę na zawilgocenie, rozwój pleśni i grzybów, a wreszcie gnicie elementów więźby. Jeżeli chcesz przeczytać więcej sprawdź zobacz. W związku z tym, by ustrzec się przed koniecznością drogiej wymiany izolacji poddasza, lub nawet części – (części do wózków linde) konstrukcji dachu, warto zadbać o ich poprawne ocieplenie, wykonane najlepiej przez przeszkoloną ekipę montażową.
Wełna mineralna

Autor: thingermejig
Wybierając materiał do izolacji poddasza, musimy pamiętać, iż będzie on „wciskany” w powierzchnie między więźbą . Z tego powodu tak ważne jest upewnienie się, czy będzie on mógł je wszystkie całkowicie wypełnić, czy płyty Knauf Insulation będą dobrze i dokładnie do siebie przylegać i czy uda się łatwo dotrzeć do narożników oraz załamań- sprawdź to. Jeżeli materiał izolacyjny nie spełni tych warunków, skuteczność wykonanego ocieplenia okaże się o wiele niższa. Każda szczelina w izolacji stanie się bowiem mostkiem termicznym, przez jaki będzie czmychać ciepło. Takie kłopoty wykonawcze zdarzają się przy stosowaniu wiotkich mat lub płyt z twardych materiałów. Twardą izolacją trudniej może być napełnić przestrzenie pomiędzy krokwiami jak też niełatwo docisnąć płyty do siebie, nie zostawiając nieszczelności. Jeżeli więc najistotniejszy jest dla nas rezultat w postaci energooszczędnego poddasza, korzystniej dobrać do jego ocieplania materiał nie rozwarstwiający się, jednak sprężysty, jaki dokładnie napełni wszystkie wolne przestrzenie oraz sprawi, że płyty będą szczelnie przylegały do siebie, zachowają swój kształt oraz część przez lata.
Inwestując w dobre ocieplenie poddasza, wskazane jest dobrać nie tylko sprawdzony produkt Knauf Insulation, ale również grubą warstwę izolacji. Rekomendowana grubość izolacji poddasza energooszczędnego wyn. 25–30 cm.

Za najlepsze rozwiązanie do izolacji poddaszy uznaje się aktualnie dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej. Izolując w ów sposób, uzyskamy niezmiernie energooszczędne poddasze, efektywnie zabezpieczone przed szkodliwymi mostkami cieplnymi.