Biuro jest miejscem, które wymaga od nas utrzymania różnego typu norm w stroju. Oczywiście, istnieją firmy, które posiadają swoje dokumenty opisujące szczegółowo wymagania, czyli dress code. Opisane w nim jest jaką długość musi mieć sukienka u kobiety, czy można wkładać obuwie z odkrytymi palcami, dokument ten normuje też kwestię dekoltów, bywa że wyznacza kolorystykę.

Gdy jest chłodno zawsze trzeba nosić polecane kurtki damskie. Dla mężczyzn określa czy muszą przychodzić do pracy w garniturze, czy dozwolone są dżinsy, informuje przykładowo o tym, że niedozwolone jest sportowe obuwie i inne takiego rodzaju sprawy.

Zwykle dress code mają wielkie korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – ogólnie mówiąc takie firmy, gdzie przewija się wielu kontrahentów i gdzie każdy człowiek stanowi wizytówkę firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy poważnie pracownika banku w krótkich spodniach, japonkach i tiszercie? Raczej nie. Do biura bezpiecznym zestawem zawsze jest bluzki damskie i spódnice. Decydujmy się na bluzki koszulowe, bez bogatych ozdobnych elementów, żabotów i połyskujących guzików. Prostota jest zawsze w cenie, zawsze będzie elegancka i zawsze wypadniemy dobrze.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bezpieczna długość spódnicy – to okolice kolana. Nieco nad kolano, nieco za – zależnie od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, zwłaszcza, gdy musimy przemieszczać się po biurze, sięgać po segregatory z dokumentami umieszczone na wysokich półkach itp. spódnica podjeżdżająca prawie do pasa nie doda nam profesjonalizmu. Dobry zestaw to również eleganckie spodnie i długie tuniki damskie. Jeśli nie będzie hippisowsko opadać nam z ramienia – na pewno nadaje się do biura. Nie potrzeba do nich wiele dodatków, w chłodniejsze dni trzeba zaledwie włożyć na wierzch marynarkę i strój gotowy. Oczywiście nie zapominajmy by miały odpowiednią długość i nieduży dekolt. Zwracajmy uwagę także na okrycia wierzchnie. Zwisająca z naszego oparcia wystrzępiona, imprezowa i ozdobiona ćwiekami kurtka damska nie będzie odpowiednio o nas świadczyć, nawet jeśli jesteśmy ubrane w garnitur.

A mężczyźni? Najbezpieczniejszy będzie garnitur. Oczywiście jest ich tyle typów, że każdy pan wynajdzie coś dla siebie. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki również będą odpowiednie, chyba że zasady naszej firmy mówią inaczej. Koszule męskie są różne, kontrolujmy zatem czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to detale, ale sporo o nas mówią. Na wierzch naturalnie płaszcz męski na chłodne dni. W płaszczu każdy mężczyzna wygląda elegancko. Jeżeli chcesz przeczytać inne porady porady prawne świdnica odnośnie pracy i HR-u, zapraszamy na happyhr.pl