Styczeń jest miesiącem kiedy tradycyjnie – od ponad dwóch dziesięcioleci – otwieramy swe portmonetki. Idąc na styczniowy weekendowy spacerek, na pewno w którąś niedzielę styczniową napotkamy wolontariuszy z barwnymi plakietkami, gromadzących datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach tej imprezy możemy usłyszeć różne, czasem zupełnie skrajne poglądy na ten temat. Traktując je jednak jako wyraz odchylenia standardowego, można stwierdzić że jest to jedna z ważniejszych rzeczy która udała nam się jako wspólnocie. Następną, może skromniejszą wizerunkowo metodą na pomoc miejscowym społecznościom może być przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo prosta procedura, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wybrać pasujący nam podmiot. Jedynym kłopotem który możemy mieć to kłopot z wyborem. Należy na to poświęcić troszkę czasu. W mym przypadku najczęściej jest to dotacja na ZHP, ale bez problemu można wybrać każdą inną organizację, chociażby najmniejszą.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat częstokroć słyszy się argumenty, że przekazanie 1% podatku na opp to malutka kwota, więc szkoda naszego zachodu. W istocie, zwykle kwota widniejąca we właściwym okienku to jedynie parę groszy.

Ten artykuł, który w tej chwili analizujesz zawiera fascynujące informacje, ale jeśli pragniesz zdobyć zbliżone informacje na omawiany temat, to sięgnij po więcej.

Niemniej jednak jeśli zdamy sobie sprawę jak znaczna ilość osób płaci podatki okazać się może, iż może nazbierać się całkiem spora suma. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że każdy z podatników spełni tenże gest, jednak zawsze jest to wsparcie dla ludzi którzy czynią coś z dobrego serca dla innych.

Zrzeszenia te za możność korzystania z wpływów z podatków powinny spełnić bardzo rygorystyczne wymogi, m.im. muszą one ogłaszać raporty finansowe ze swojej działalności na swej stronie www. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie by wybraną organizację wspierać i przez pozostałą część roku, nie tylko poprzez datki. Jednakowo istotne jest wsparcie czysto praktyczne, przykładowo przez wolontariat, czyli wykorzystanie własnych talentów dla dobra innych. Nie wykluczone że dzięki temu także i my nauczymy się czegoś od osób którym będziemy pomagać, zaś osoby którymi będziemy się zajmować będą nam bardzo wdzięczne.