W czasie recesji gospodarczej, mnóstwo ludzi zamierza wybudować samodzielnie własny upragniony dom. Niestety wiąże się to z zaabsorbowaniem ogromnej ilości czasu, ponieważ trzeba załatwić wiele procedur z pozwoleniami, zaopatrzyć się w materiały i wynająć solidną firmę, która wymuruje nam upragnioną nieruchomość.

dom

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Dzisiejsze przedsiębiorstwa budowlane przywożą na plac budowy znaczną ilość poskładanych elementów do niezwłocznego składania, co znacznie skraca czas budowy. Obecnie zaciekawienie wielkimi nieruchomościami nieco się obniża. Pojawiła się moda na stawianie niedużych domków w zabudowie liniowej oraz bliźniaczej ze sporymi ogródkami.

Klienci wyszukują również idee domków jednorodzinnych z boksem garażowym. Plany domków do 100m2 z wiatą garażową, to w głównej mierze oszczędność, która ujawnia się już podczas zakupu jak i w powszednim zarządzaniu domem. Pomniejszenie metrażu nie oznacza obniżenia wygody. Istotny jest funkcjonalny projekt, dzięki któremu domy o niewielkiej wielkości bez kłopotu spełnią zadowolą bardzo wybrednych.

dom

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiła się również moda na budowę szeregówek z naturalnych materiałów, zdrowych i sprzyjających środowisku.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej w tym miejscu, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Drzewo z którego jest postawiony taki dom, powoduje, że w jego wnętrzu tworzy się swoisty mikroklimat.

Naturalny dom to miejsce, gdzie po trudnym dniu w zakładzie pracy możemy odetchnąć pełną piersią. Taki dom „oddycha” wspólnie z nami. Drewno jest materiałem, posiadającym zdolność samo ustawiania wilgotności, jednocześnie dającym ciepło w mroźne dni i odprężający chłód latem. Chcąc przyłączyć się do walki ze zmianami atmosferycznymi i równocześnie polepszyć standard życia warto postawić na budowę domu z drzewa.

Zdrowy charakter domu drewnianego jest niepodważalny. Tam, gdzie domostwo z drzewa jest popularne, przeciętny mieszkaniec tych nieruchomości żyje kilkanaście lat dłużej. Ekologiczny domek to nasze dobre samopoczucie, gospodarność, racjonalność, zalety które przekładają się na jakość i styl życia.