Sprzątanie hal produkcyjnych i magazynowych to obecnie zadanie dla profesjonalistów. Do lamusa odeszły czasy, gdy po wyposażonych w nowoczesny sprzęt halach produkcyjnych kręciła się pani Frania z mopem. W grę wchodzi nie tylko mycie i zamiatanie, ale również impregnacja powierzchni hal lub usuwanie opornych do usunięcia plam ze smarów, olejów lub innych substancji chemicznych. Czasami w ciągu jednego dnia trzeba wyczyścić nawet 1000 metrów kwadratowych powierzchni. W magazynach również należy utrzymywać maksimum bezpieczeństwa.

loft

Autor: lirumlar
Źródło: http://www.flickr.com/

Oprócz typowych metod, które mają za zadanie czyszczenie magazynów, wielu usługodowaców oferuje nowoczesne technologie przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu do sprzątania (Urządzenia sprzątające AEG – Ceneo.pl). Przykładem tego są specjalistyczne odkurzacze, polerki obrotowe, szorowarki, automaty do mycia posadzek, myjki ciśnieniowe lub parownice, czyszczące suchą parą, specjalne worki do odkurzaczy (kliknij po więcej). Tego typu sprzęt pozwala na ekologiczne czyszczenie hal, dzięki czemu oszczędzamy wodę i detergenty.

Jeżeli czujesz, że niniejsza porada może okazać się Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony tu (http://centrumwygody.pl/akcesoria/pokrowce) materiał zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź!

Współczesne firmy oferujące sprzątanie magazynów, korzystają wyłącznie z atestowanych środków chemicznych, przyjaznych dla środowiska.

Profesjonalne firmy mają w swej ofercie nie tylko sprzątanie hal czy magazynów, ale także zaawansowane technologie mające na celu sprzątanie obiektów użyteczności publicznej, mycie elewacji obiektów różnego przeznaczenia, obsługę flot samochodowych z dojazdem do klienta, dezynfekcji i sterylizacji, sprzątanie interwencyjne, audyty czystości, czyszczenie sprzętu ciężkiego. Sprzątanie magazynów to nie tylko czyszczenie powierzchni poziomych. Profesjonalne firmy mają w swej ofercie również usuwanie brudu z włączników elektrycznych, kontaktów, gaśnic, rur, usuwanie różnego typu zabrudzeń z podłóg, recycling odpadów, także niebezpiecznych dla środowiska, czyszczenie i konserwację wewnętrznych urządzeń i elementów umeblowania oraz inne.

Niekiedy stajemy przed koniecznością sprzątania po remontach, takie usługi również świadczą fachowcy w tej dziedzinie. Usuwają gruz oraz inne śmieci, które znajdują się na sprzątanym terenie. Doprowadzają do porządku posadzki przemysłowe, myją posadzki betonowe, doczyszczają posadzki żywiczne.

Zakres prac jest szeroki i zależy od indywidualnych potrzeb klienta, więc każdy wykonawca wzbogaca swoją ofertę o nowe usługi. Dlatego ta dziedzina usług ewoluuje w tempie błyskawicznym.