Współczesne tempo życia przymusza nas do dosięgania po narzędzia, jakie upraszczają wykonywanie codziennych zadań, pozwalające oszczędzić czas i finanse. Współczesne technologie i automatyzacja procesów towarzyszą nam nie tylko w pracy, lecz także w domu. Choć każdy wie, że powiększają komfort i bezpieczeństwo nabywców, gwarantują sterowanie domem i monitorowanie zużycia energii elektrycznej i mediów, wspierają zarządzanie budynkiem i obsługę opcjonalnych źródeł energii, cały czas postrzegane są jako przepych i w krajowych domach i mieszkaniach napotykany jest nieczęsto.

budowa domu

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z funkcji zazwyczaj realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Należałoby skorzystać z możności wyłączania go w całym mieszkaniu jednym klawiszem, kiedy wszyscy opuszczają dom. W mieszkaniach, w których instalowany jest system inteligentny dom nie ma mowy o niekoniecznych stratach energii. Mieszkańcy mogą odpowiednio programować ogrzewanie bądź światło, dopasowując je do osobistych potrzeb. Jeżeli nie ma ich w domu, program optymalizuje prace urządzeń grzewczych i wyklucza te bezcelowo pracujące. W godzinach nocnych obniża temperaturę, wyłącza światło, zasłania rolety.

Sądzisz, że ten wpis jest interesujący? Kliknij oprócz tego ten ważny link (https://anotis.pl/oferta/ogrodzenie-panelowe-3d-fala-trzebnicka/) – to bardzo warte uwagi źródło informacji na prezentowany temat.

Natężenie ogrzewania dopasowuje do zmieniającej się pogody. Sterowanie domem jest komfortowe i o wiele prostsze, gdy wkomponuje się rządzenie różnymi sprzętami, by zmniejszyć ilość czynności koniecznych do ich obsługi i związanych z nadzorem nad nimi. Dopuszczalne jest wykonanie takiego systemu na bazie instalacji alarmowej z wyeksploatowaniem jej sensorów, manipulatorów i centrali. System może kierować również odbezpieczeniem okien.

Po zainstalowaniu siłowników wystarczy przycisnąć przycisk, aby uchylić jedno z nich, bądź kilka jednocześnie, nawet nie wstając z łóżka. Opuszczając dom, nie ma konieczności sprawdzać, czy każde zostały zamknięte, albowiem kierująca nimi centrala alarmu uczyni to za nas i jeśli jest taka potrzeba, zamknie je za pomocą siłowników. Korzyści finansowe związane z mniejszym wykorzystaniem prądu w domu to jeden z ważniejszych elementów zachęcających do inwestowania w energooszczędne podejścia.