Jeśli jesteś właścicielem firmy, na pewno zastanawiasz się, jaki sens ma dodatkowe konto firmowe, skoro posiadasz już w banku konto osobiste. Masz rację, w takim przypadku jesteś w stanie co prawda korzystać z konta osobistego, ale musisz pamiętać o tym, że łączenie transakcji prywatnych oraz firmowych może mieć niemiłe konsekwencje w momencie kontroli urzędu skarbowego.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem osobnego firmowego rachunku bankowego jest rozróżnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Przede wszystkim ułatwia to prowadzenie księgowości, zwłaszcza, kiedy przedsiębiorca uzyskuje przychód również z innego źródła. Również, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas wgląd jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może być mniej stresujące (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niefortunny, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

Jeszcze do niedawna posiadanie konta firmowego wiązało się z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Na szczęście na chwilę obecną jest już znacznie lepiej, a co więcej na przedsiębiorców czeka bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie firmy jest względnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w realnym świecie nie zawsze ma miejsce. Trudno wówczas obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową.

Przejdź na kolejną witrynę i dowiedz się (https://www.mercor.com.pl/) więcej o zbliżonej dyscyplinie. Pod podanym linkiem przygotowaliśmy dla Ciebie ogrom postów.

Jeżeli stawiamy na rozwój firmy, warto zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim korzystne oprocentowanie oraz dogodne raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. O kredyt hipoteczny mogą starać się firmy będące na rynku co najmniej 24 miesięcy a także posiadające zdolność ekonomiczną do przyszłej spłaty zobowiązań.Pewną wadą tego rozwiązania, zresztą dość zrozumiałą, jest konieczność posiadania nieruchomości, ale i tutaj mamy optymistyczne wieści: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich. Jeśli więc firma nie posiada własnej nieruchomości, być może z pomocą przybędą rodzice lub wujek właściciela.