Albo dysponujemy faktycznie ogromną porcją pieniędzy i decydujemy się pracowników, którzy wykonają całą inwestycję za nas. Albo jednak idziemy ekonomiczną drogą i próbujemy zdziałać maksymalnie dużo samodzielnie. Kiedy już będziemy mieli wykonane podłoże, to raczej kolejnym elementem będzie stawianie ścian.

cegła

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że wszystko musi się odbywać zgodnie z wcześniej wymyślonym planem, dzięki czemu nie damy przyzwolenia do żadnych zaniedbań. Surowce do stawiania swojego budynku mieszkalnego bardzo często nabywamy na własną rękę. I tutaj przy szukaniu minimalnych zysków, można chodzić po hurtowniach jeszcze wcześniej przed zakupem konkretnych materiałów. Przykładowo może się okazać, że cegła pełna będzie dużo bardziej opłacalna, jeżeli wybierzemy jej nabycie jeszcze w okresie jesiennym.

Surowce do budowy zwykle mają rosnącą cenę na okres wiosny, czyli wtedy gdy zaczyna się również najwięcej rozmaitych zamiarów budowlanych – cena pustaków. Jedynym problemem, jaki napotyka niedoszłych właścicieli domu jest odpowiednie magazynowanie wcześniej nabytego towaru. Ostatecznie prawdopodobnie ani jedna składnica nie będzie miała chęci trzymać u siebie sprzedanych materiałów budowlanych, tylko będzie chciała tą część magazynu wykorzystać na nowo.

Gdy tylko zdecydujemy się na poszczególny materiał, bo być może będą nam bardziej odpowiadały pustaki ścienne, które także wyśmienicie kwalifikują się do ścianek działowych, to należy przyszykować się także ekonomicznie – pustaki stropowe. Po uprzednim rozejrzeniu się gdzie i kiedy nabędziemy taniej, warto poprosić handlowców składu o wyliczenie wykorzystania materiału do naszej budowy.

cegła biała

Autor: Röben
Źródło: Röben
W takiej sytuacji wyjaśni się nam, jakie wydatki nas czekają z racji wybudowania następnych elementów własnego domu. Bardzo możliwe jest, że nasze zaoszczędzone pieniądze nie będą dostateczne, dlatego trzeba będzie wybrać się do banku po kredyt.

Tak samo zajmujące treści dotyczące omawianej problematyki odnajdziesz tu – zobacz więcej w tym omówieniu. Zbadasz tę kwestię od innej strony.

Kiedy będziemy posiadać pożyczoną mamonę na taką istotną budowę, w takiej sytuacji także przestaniemy się martwić, czy faktycznie zakupimy pustaki ścienne w odpowiedniej ilości.