Praktycznie od pół wieku mamy problemy z liczbą dostępnych mieszkań. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę – od historycznych po ekonomiczne. Powód pierwszy – wiadomo Druga Wojna Światowa. Postępowania wojenne zniszczyły poważną część zasobów lokalowych. Niestety, następnie nastąpiły czasy, kiedy obowiązujące wtedy wytyczne ekonomiczne blokowały budowę nowych lokali. Wznosiło się co prawda nowe mieszkania, ale mało skutecznie. Liczba kwater nie nadążała za potrzebami. I tak już zostało do dzisiaj, z tym że aktualnie powody tego stanu rzeczy są nieco inne.

nowe mieszkanie

Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com

Po przemianie systemu gospodarczego uwolniono ceny budynków, co spowodowało iż nowe mieszkania na sprzedaż przeobraziły się z dobra deficytowego na dobro elitarne. W efekcie sytuacja mieszkaniowa jedynie w niewielkim stopniu się poprawiła.

Kliknij raźno ten link – przeczytasz tam równie cenne treści. To wciągający artykuł (https://www.beltor.pl/), który także jest warty zainteresowania!

Oczywiście szukamy strategii poradzenia sobie z powstałą sytuacją. Proponowane są na przykład preferencyjne kredyty dla młodych , (sprzedaż mieszkań wrocław) dlatego też wznosi się mimo tej sytuacji nowe mieszkania (sprawdź to na sprzedaż. Oczywiście można samodzielnie zbudować sobie dom, i wielu z nas właśnie tę drogę obiera, jednak wiąże się to z nieodzownością posiadania działki, uzyskania odpowiednich zezwoleń itp.. Mniej cierpliwi wybierają zatem zakup gotowego mieszkanka.

Dzisiaj wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: nowe mieszkania na sprzedaż, by odnaleźć i zestawić propozycje wielu zbywców. Oczywiście istnieją także inne metody na posiadanie własnego domu. (Deweloper Kraków) Od pewnego czasu ekonomiści we wszelkiego typu radiowych i telewizyjnych audycjach gospodarczych zwracają uwagę na niezbędność budowy lokali pod wynajem. Ma to nie tylko rozwiązać kłopoty z kolosalnym kosztami jakie osiągają nowe mieszkania (więcej informacji) na sprzedaż, ale sprawić iż jako obywatele staniemy się bardziej mobilni. () Wyjątkowo istotne takie rozwiązanie byłoby dla młodych osób, dopiero rozpoczynających pracę czy też zakładających rodzinę, zwłaszcza iż taki model – pierwsze mieszkanie wynajęte, a kiedy już sytuacja finansowa się unormuje cztery kąty na własność – sprawdza się w wielu krajach Europy. Czemu zatem nie skorzystać z doświadczeń innych państw i nie zainwestować tego typu mieszkania?