Garaż jest przede wszystkim miejscem, służącym do trzymania samochodów. Większe część zadań robionych w tym miejscu ma więc związek z naprawą, czynnościami konserwatorskimi lub innymi aspektami użytkowania pojazdu mechanicznego. Nierzadko też w garażu składuje się takie przedmioty jak na przykład rower.

brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Najbardziej efektywnym pomysłem jeżeli chodzi o rower będzie zawieszenie go na ścianie. Dzięki temu otrzymuje się dodatkową powierzchnię przydatną dla samochodu, a ponadto rower nie przewróci się i nie przeszkadza w różnych czynnościach. Nierzadko garaż wykorzystywany jest również jako miejsce do przechowywania różnych towarów, na przykład produktów budowlanych. Ma to miejsce zwłaszcza jeżeli właściciel garażu nie posiada piwnicy. Niekiedy także garaż stosowany jest do zupełnie odmiennych celów niż te połączone z przechowywaniem auta.

Akcesoria

Brama garażowa uchylna

Autor: tachyondecay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/tachyondecay/2068146974/

Najbardziej istotną część akcesoriów typowego garażu stanowią różnorodne narzędzia. Będą to przede wszystkim akcesoria pomocne przy naprawie i czynnościach konserwujących auta i tym podobnych. Przedmioty takie wymagają oddzielnych zasad przechowywania. Na bardziej drobne przedmioty są topojemniki na narzędzia . Przybierają one rozmaite formy. Dzisiejsze skrzynki na narzędzia w większości wykonane są z poręcznego tworzywa sztucznego. Są funkcjonalne i pojemne, zwłaszcza że wyposażone są w dużo warstw do składowania przedmiotów. Wykorzystywane są do trzymania takich elementów jak między innymi klucze, śrubokręty czy kombinerki. Osobne przegrody przeznaczone są na niewielkie elementy jak na przykład śruby, nakrętki czy kołki. Skrzynki narzędziowe oferowane są w wielu wymiarach i kolorach.

Inne części wyposażenia

Dla wielu osób także garaż jest miejscem, służącym do przechowywania różnego rodzaju urządzeń na prąd, takich jak na przykład piły regenerowanie pił czy kosiarki. Tak samo sprawa wygląda z pozostałymi narzędziami, używanymi do prac w ogrodzie, do których należą grabie, wąż ogrodowy czy sekator. Oprócz skrzynek narzędziowych, do składowania rozmaitych akcesoriów można zastosować również pojemniki magazynowe. Umożliwiają one przechowywanie większych towarów, jak również, dzięki wykorzystaniu różnych barw pojemników, na intuicyjny podział narzędzi.