Nawierzchnie sportowe, przede wszystkim parkiety, potrzebują specjalistycznej pielęgnacji. Jest to bardzo ważne z paru podstawowych spraw. Przede wszystkim dzięki temu podłoga dłużej będzie w dobrym stanie i prezentować się będzie odpowiednio. Następną rzeczą jest pewność, że odpowiednio pielęgnowana podłoga będzie solidniejsza oraz zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. O drewnianą podłogę, szczególnie w lokalizacjach sportowych, trzeba dbać, ponieważ zdecydowanie rzadziej poprzez to będzie trzeba ją remontować, czy też wymieniać na nową.

Czasami jednak nawierzchnia jest już tak zużyta, iż nie pomaga nawet klej do drewna, zatem nie zostaje nic innego, jak wymienić ją na kolejną. Aby funkcjonowała długo przede wszystkim trzeba dobrze ją założyć, stosując do tego najlepszych preparatów, na przykład klej D4 (), czyli środek, który działa tak, iż łączy się pod wpływem wilgoci wziętej na przykład z klejonych materiałów.

Klej do drewna Woodfix D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Kiedy utwardzi się jest trwały, elastyczny oraz uodporniony na niską temperaturę. Jest również odporny na wodę. Cechy charakterystyczne kleju do drewna można wymienić kilka, na pewno tych najistotniejszych. W szczególności niezwykle istotne jest to, by klej do drewna posiadał wysoką wydajność. Kolejna cecha to napomknięta już odporność na wodę. Istotne jest również, by klej d4 szybko się wiązał oraz miał bogate spectrum działania. Dla specjalistów jest ważne także, aby praca z nim była łatwa i szybka. Polecamy też

Klej D4 ma wiele zastosowań. Zwykle stosuje się go sklejania takich produktów jak: wszelkie typy drewna, stolarka drzwiowa, schody, drewniane meble do ogrodu, czy nawet przy budowie łudzi. Nadaje się też do sklejania styropianu (Polecam styropian grafitowy megastyro) oraz materiałów izolacyjnych. Z pewnością można wyszczególnić jeszcze sporo zastosowań kleju do drewna, te wymienione są jednak najbardziej popularne. W przypadku nawierzchni sportowych odpowiedni klej do drewna () spełnia rolę jej ochrony i jednocześnie utrzymuje ładny stan tej nawierzchni na dłuższy czas. Jest to bardzo ważne, ponieważ podłoga w punktach sportowych jest silnie eksploatowana, powinna zatem mieć optymalną ochronę.