Popularne w ostatnim czasie inteligentne domy dają sporo sposobności dla współczesnych włamywaczy. Zdalnie sterowane drzwi, do jakich ma się dostęp za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych można bardzo łatwo odbezpieczyć, jeśli ich posiadacz nie jest odpowiednio ostrożny. W takiej sytuacji nie pomogą nawet najbardziej kosztowne drzwi antywłamaniowe, Warszawa będąca polskim centrum innowacyjnej myśli technicznej ma szeroką ofertę sklepów oferujących zarówno tradycyjne systemy antywłamaniowe, jak i te powstrzymujące nowoczesnych rabusiów przed wejściem do inteligentnego domu.

Inteligentny dom to w pełni skomputeryzowany lokal. W zależności od liczby zastosowanych przyrządów i zdolności obliczeniowych komputera centralnego, w tego rodzaju budynku możliwe jest sterowanie właściwie każdą rzeczą. Można zdalnie uruchamiać wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, otworzyć okna żeby przewietrzyć dom przed powrotem, sprawdzić czy gdzieś zostawiono otwarte drzwi czy włączone światło. Można w końcu skonfigurować narzędzia (zobacz narzędzia proline) tak, żeby samodzielnie odłączały prąd we wszystkich urządzeniach po zamknięciu drzwi. Możliwości są ogromne, wliczając w to zdalne odblokowywanie drzwi zewnętrznych. Eksperci do spraw zabezpieczeń nie zalecają używania zamków szyfrowych w drzwiach wejściowych (poznaj drzwi antywłamaniowe w sklepie drzwi.pl), bowiem tego rodzaju zabezpieczenie prosto sforsować.

Drzwi zewnętrzne

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Nadal tradycyjne środki zabezpieczające są najskuteczniejsze – czujniki ruchu czy alarmy w łatwy sposób można obejść nie zwracając uwagi ludzi. Sforsowanie wytrzymałych, wzmocnionych drzwi nie jest już tak bardzo proste. Oprócz tego producenci systemów zabezpieczających polecają używanie krat wewnętrznych do okien czy mocnych sztab antywłamaniowych w drzwiach i oknach. Jak zgodnie wskazują specjaliści, w Polsce nie jest trudno kupić dobre drzwi, mające szereg atestów w dobrej cenie. Producenci z Polski są znani i cenieni w innych państwach, jednym z polecanych producentów krajowych drzwi antywłamaniowych jest spółka pol-skone (poznaj drzwi producenta pol-skone od drzwi.pl). Lokalnego sprzedawcę drzwi tej firmy można znaleźć za pośrednictwem sieci WWW, wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „drzwi firmy pol-skone Warszawa”.