Każdy pragnąłby, żeby jego nowe mieszkanie było doskonałe i miało żadnych usterek. Różne wady i niedoróbki wypływają zazwyczaj z braku należytej dokładności ze strony dewelopera.

Są to sprzeczności między stanem rzeczywistym lokalu, a specyfikacją lokum, która wynika z uprzednio sygnowanej umowy deweloperskiej.
odbiory techniczne mieszkań

Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org
Zanim umówimy się na odbiór mieszkania od dewelopera, powinno się na ten moment porządnie się przygotować. Na przyjęcie lokalu powinniśmy zabrać umowę, schemat lokum, projekt instalacji, ale przede wszystkim speca z dziedziny budowlanki, aby asystował nam w trakcie czynności przyjęcia – link na stronę. Jakąkolwiek czynność trzeba przeprowadzić bez pośpiechu i w sposób możliwie szczegółowy przyjrzeć się każdemu elementowi mieszkania, piwnicy, bądź garażu. Po szczegółowym obejrzeniu mieszkania – nowe mieszkania na sprzedaż wrocław trzeba koniecznie stworzyć protokół zdawczo odbiorczy, w jakim muszą być odnotowane wszystkie zastrzeżenia. Profesjonalny specjalista – zobacz na .
Są na rynku jednostki, których specjalizacją są odbiory techniczne mieszkań. Specjaliści z dziedziny budowlanki przy pomocy certyfikowanych sprzętów i urządzeń pomiarowych i w oparciu o przepisy i reguły sztuki budowlanej przeprowadzą odbiór mieszkania znajdując anomalie, które inwestor budynku zmuszony jest za darmo usunąć przed oddaniem lokum. Zgodnie z ustawą, deweloper jest zmuszony w terminie 30 dni od dnia podpisania raportu, usunąć uznane defekty lokalu mieszkalnego.

Trzeba pamiętać, że wszelakie rozstrzygnięcia umowy deweloperskiej mniej pomyślne dla odbiorców aniżeli przepisy rozporządzenia są nieważne, a w ich miejsce wykorzystuje się stosowne przepisy ustawy.