Decydując się na nabycie nowego mieszkanka powinniśmy przede wszystkim należycie dobrać dewelopera. Dobrze będzie upewnić się w jaki sposób inwestor realizuje postanowienia nowych rozporządzeń deweloperskich, czy pomaga nabywcom z formalnościami związanymi z kredytowaniem a także co może zaproponować poza samym apartamentem.

otwórz stronę

Autor: Sivi Steys
Źródło: http://www.flickr.com
Od wyboru mieszkanka do otrzymania kluczy wiedzie nierzadko długa droga, w związku z tym powinniśmy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, a poza tym starannie przeanalizować propozycje inwestorów. Przy sprawdzaniu dewelopera najlepiej brać pod uwagę dodatkowo inne przedmioty: pierwszy z nich dotyczy tego, w jaki sposób dopomaga on swoim klientom w staraniach o kredyt, drugi zaś dotyczy wyboru dewelopera, który to zadba o swego mieszkańca nie wyłącznie przed kupnem, ale też potem. Kupno domu to znaczny koszt jaki częstokroć finansuje pożyczka zaciągnięta na 20-30 lat. Program rabatowy który proponują deweloperzy swym rezydentom nierzadko umożliwia nabycie sprzętu AGD, sprzętów czy płytek.

Należy również zwracać uwagę na to, w jaki sposób inwestor realizuje decyzje regulacji deweloperskiej, która weszła w życie 29 kwietnia br. Jej podstawowym zamiarem jest wzrost bezpieczeństwa ustawodawczego a również finansowego osób pozyskujących majątki. Zrealizowanie owych przepisów opierać się będzie na trzech podejściach: rachunku powierniczym, umowie deweloperskiej i prospekcie informacyjnym. Ów trzeci składa się z dwóch fragmentów: pierwszego, ogólnego, w którym znajdzie się deskrypcja inwestycji, jej stan prawny jak też harmonogram prac budowlanych. W drugim znajdą się: dane tyczące się wybranego lokalu.

Ciekawi Cię opisywany wątek? Jeżeli tak, to po przejściu do wpisu (https://www.skilex.com.pl/) znajdziesz podobne pasjonujące informacje, których nie stracisz z pamięci długo.

Regulacja wymaga od dewelopera, aby zaprezentował nabywcy tak zwany prospekt informacyjny, jaki zawiera dane prawne a także pieniężne o zarówno inwestycji jak i deweloperze. Umowa deweloperska zostaje sporządzana w towarzystwie notariusza, jej koszta pokrywają po połowie deweloper i klient. Żądania nabywcy wynikające z umowy zostają wtedy wpisane do księgi wieczystej mieszkania.Teraz, gdy już wiemy na co kierować uwagę, wystarczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie mieszkanie Wrocław (gdy poszukujemy mieszkania w okolicy Wrocławia), a niechybnie uzyskamy całe mnóstwo wyników – oto jeden z wyników .