Urodzenie się latorośli to doniosłe wydarzenie w życiu rodziców lub samotnie wychowującego opiekuna. Od dnia narodzin sporo spraw się musi totalnie zmienić. Dzieciak to gigantyczna odpowiedzialność, to kwestia bezdyskusyjna. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, bo młody człowiek potrafi sobie zrobić kuku na miliony sposobów. Urwisy ciągle sobie wpychają do ust małe rzeczy, kochają bawić się nożyczkami, mogą zahaczać o krawędzie szafek.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Aranżacja mieszkania musi być wzbogacone o dużo modyfikacji. Kluczową rzeczą są zaślepki na gniazdka z prądem. Młody człowiek uwielbia odkrywać rzeczywistość i nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie na niego czekają. Uwielbia wszystko brać do ręki, próbować, kosztować. Wsadzenie palców do gniazda z prądem może skończyć się fatalnie, dlatego trzeba wydać trochę gotówki na zabezpieczenie wszystkich obecnych gniazdek lokum.

Zabezpieczenie pociechy wzmocnią też miękkie kojce, w których berbeć będzie mógł się bawić, ale nie będzie dla niego opcji wyjścia. Tak da się zostawić latorośl na parę minut, nie bojąc się o to, że gdzieś sobie pójdzie bez asysty.

Autor: Dekoria.pl

Warto zbudować miękkie przegrody między pokojami, o ile nie chcesz, żeby maluch mógł wchodzić do określonych rejonów mieszkania.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij wynajem biura warszawa w ten link i ciesz się lekturą.

To niezbędne, jeśli trzymasz w domu jakieś ostre przedmioty lub ogrzewasz pokój za pomocą pieca.

Trzeba zainwestować również w modyfikacje otwierania drzwi, tak aby maluch nie przyciął sobie paluszków. Takie samo urządzenie warto zamontować w szufladach. Zbadaj w lokum wszystkie ostre kanty mebli i zabezpiecz je silnie czymś miękkim. Połóż gdzieś w odpowiednim miejscu wszystkie ostre rzeczy – takie jak na przykład noże. Nie dawaj w zasięgu rączek berbecia ozdób szklanych. Umieść w odpowiednim miejscu termometr, ponieważ urwis może go rozbić i zacząć bawić się trującą rtęcią. W pobliżu latorośli nie umieszczaj świeczek.