Szukanie mieszkania Wrocław wydaje się być miłym zajęciem, ponieważ patrzymy za miejscem, w jakim zaczniemy żyć na nowo. Ale wcale tak nie jest, ponieważ deweloperzy w różny sposób próbują nas okłamać, aby oszczędzić na własnych kosztach i przekazać trudności dotyczące wykończenia osobom, które zdecydują się na dane mieszkanie. Z tej przyczyny tak ważne jest, by przed podpisaniem umowy rozeznać się w standardzie wykończenia. Co to oznacza?

salon

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nadrzędnych elementów naszego nowego domu są ściany. Dowiedzmy się, z jakiego materiału zostały wykonane, które z nich są ścianami działowymi, gdyż będziemy mogli je przesuwać w zależności od tego, jak duże chcemy mieć poszczególne pomieszczenia(zobacz system gaśniczy) i jaka jest ich dokładna szerokość. Ściany mogą być pomalowane raz bądź dwa razy, jednak jest to rzadkość, z jaką mało kto się spotyka, z tego powodu powinieneś być przygotowany na malowanie, zanim przywieziesz wszystkie swoje rzeczy. Oprócz tego ważna jest klasa tynków, typ założonych drzwi oraz okien, które mają mieć należyty współczynnik przenikania ciepła, jak również pasująca nam liczba gniazdek elektrycznych, w przeciwnym wypadku będziemy musieli je dorabiać na swój koszt.

Do mieszkania muszą być doprowadzone media, w kuchni miejmy na względzie czy jest podłączenie do zmywarki, w łazience z kolei – do pralki, chyba że zamierzamy mieć ją w kuchni, bo w łazience chcemy mieć większą, narożną wannę. Warto też zorientować się w przestrzeniach wspólnych, tzn. jakie jest ogrodzenie, czy zamontowano monitoring bądź jaka jest wielkość piwnic, jakie są wliczone w cenę mieszkania i każdy z właściciele posiada własną komórkę. To niebywale pożyteczne pomieszczenie, w którym można przetrzymywać przetwory, rowery, narzędzia czy urządzenia, których nie zawsze używamy.

Bez znaczenia od tego czy szukasz mieszkania na Krzykach, czy w innej dzielnicy bądź mieście, za każdym razem powinieneś mieć na względzie powyżej opisane sprawy. Tylko wówczas będziesz pewny, iż przed przeprowadzką nie będą czekać cię poważne prace wykończeniowe, gdyż deweloper nie napomknął, iż konieczna będzie jeszcze jedna warstwa gładzi oraz wcale nie jest to mieszkanie, jakie od razu nadaje się do zamieszkania.