Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem własnego domu, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji. Znoje budowy masz już dawno za sobą, nadchodzi wiosna i możesz cieszyć się z własnego, przydomowego ogródka. Lecz ciepły czas dobrze także zostawić na inwestycje. Jeżeli bowiem mieszkasz w wieloletnim budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, kiedy najnowsze technologie nie były nikomu znane, prawdopodobne że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto parę rzeczy o które możesz zadbać, aby w grudniu zaoszczędzić znaczne kwoty.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkanaście lat wstecz, nikt nie słyszał o prawidłowej izolacji termicznej. Ściany twego domu mogą zawierać liczne, niedostrzegalne gołym okiem szczeliny, które wypuszczają zimne powietrze, powodując wychłodzenie mieszkania. W okresie zimowym borykasz się z wielkimi opłatami za opał? Czas z tym skończyć! Zanim sklejka elewacyjna pójdzie w ruch, odizoluj swoje domostwo od wewnątrz (sklejka elewacyjna to ostatnio mój najlepszy przyjaciel). Obecnie mamy do wyboru wszelkiego typu nowoczesne tworzywa i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do wychładzania się pomieszczenia. Są jednak na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, dlatego nie musisz obawiać się ewentualnego grzyba.

Kolejnym ważnym krokiem jest wymiana okien na bardziej ekonomiczne. Najtańszą ze skutecznych metod będzie zamontowanie stworzonych z PCV zamiast standardowych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeśli masz kilkudziesięcioletnie okna, pewnie nie raz w mroźne wieczory czułeś chłodny prąd przechodzący przez nie. Z oknami plastykowymi nie powinieneś się tego obawiać, odizolują cię całkowicie od jakichkolwiek zmian temperatury, a poza tym wbudowane nakładki wprowadzą mikroklimat, który zezwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, także gdy nie otwierasz okien za często.

Końcowym działaniem powinna być izolacja zewnętrzna, do której konieczna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki nowoczesnym gatunkom, możemy zagwarantować sobie niepowtarzalny wygląd naszego domu.

Na tej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też pozostałe szczegółowe informacje stan surowy. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Mamy do wyboru setki tysięcy modeli we wszelakich wariantach koloru i innych strukturach. Możesz zainstalować piękne, przypominające dąb listwy, lub jasną, przyjazną sosnę. należy tylko wpisać do wyszukiwarki frazę „sklejka elewacyjna” a wyświetli ci się wielostronicowa lista producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna własnego domu jest niezwykle ważna. Jeżeli onieśmiela cię inwestycja, której trzeba się podjąć aby jej dokonać, rozdziel sobie ten wydatek na etapy. Możesz spodziewać się, że wszystkie koszta zwrócą ci się z nadwyżką w czasie grzewczym.