Narastające wartości mieszkań w miastach nie wpływają na podniesienie ich nawierzchni użytkowej. Dysponując pomieszczeniem stosunkowo wysokim możemy je należycie zaaranżować. Antresola w domu to opcja dla osób, które rozporządzają małymi powierzchniowo, lecz wysokimi pomieszczeniami.

Na ogół antresola rozważana jest jako pomocna przestrzeń. Na konstrukcję antresoli powinni sobie zezwolić nie tylko posiadacze wysokich pomieszczeń w czynszówkach, ale coraz to nagminniej na ich konstrukcję decydują się jednostki mieszkające w domach jednorodzinnych.

Antresola w domu to atrakcyjne rezultaty przestrzenne we wnętrzu. Obszar na górze przenika się z powierzchnią na dole, półpiętro zarazem dzieli i łączy. Właściciele osiągają nowatorskie perspektywy widokowe. Schody na antresolę i balustrada mają szansę być atrakcyjnymi składnikami wnętrza (nasze balustrady). Balustrada może okazać się stosownym miejscem na rozlokowanie roślin pnących. Dla osób, które cenią szczere obszary i życie rodzinne, antresola w domu jest projektem godnym uwagi.

Planując antresolę powinno się mieć na uwadze, jak znaczącą funkcję mają schody na antresolę. W zależności wywóz gruzu łódź doboru schody zabierają dużą część powierzchni dolnej. Wygodnym sposobem są schody na antresolę, które posiadają wygodne stopnie. Nadzwyczaj ciekawie przedstawiają się schody kręcone, mimo to częściej używane są schody o mniej wygodnych szczeblach, lecz pochłaniających mniejszą ilość miejsca. Zobacz: schody kręcone Kowarts.

Powiązany artykuł: antresola schody

Kiedy decydujemy się na antresolę w domu, winniśmy zatroszczyć się o budulce, z jakich będą wykonane jej kluczowe

schody zabiegowe

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

części konstrukcyjne. Słupy, belki, oraz płyta podłogi winny być skonstruowane z właściwych tworzyw.

Detale konstrukcyjne stworzone głównie z drzewa albo metalu. Szkielety drewniane świetnie komponują się z wnętrzami standardowymi, nadając im szykownego, a jednocześnie prawdziwego charakteru. Cokolwiek inaczej jest z ramami metalowymi, uważanymi za innowacyjne. Sprawdzą się w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju i nastawionych na minimalizm. Warto podkreślić, że antresole metalowe zajmują na ogół mniej miejsca niż antresole stworzone z drewna.