Własne mieszkanie to w życiu każdego bardzo ważne wydarzenie. Aby je uczcić nowi lokatorzy decydują się zwykle na mała imprezę, czyli parapetówkę.

Jeżeli zmierzamy na parapetówkę do znajomych lub rodziny mile widziane będą podarunki. Co jednak kupić, aby wstrzelić się w gust nowych mieszkańców i aby zakupione rzeczy nie skończyły na dnie szafy. Czy postawić rzeczy praktyczne, czy raczej elementy dekoracyjne? Wybór tych ostatnich może być odrobinę nietrafiony. Warto zaryzykować i postawić na wyjątkowy prezent.

prezent na parapetówkę

Autor: Shari’s Berries
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawną tradycją jest sprezentowanie lokatorom symbolicznej paczki cukru. To działanie ma w zamiarze osłodzić im życie. Możemy wymienić ją na coś, w nieco bardziej wysmakowanej formie, na przykład na paczkę czekoladek bądź domowe ciasto. Do słodkości można dobrać gadżet, który zawsze przyda się w domu: kolekcje naczyń, sztućców, pościel bądź ręczniki.

Gdy będziesz poszukiwać innych tego typu danych na wątek podnoszony w powyższym tekście, to wejdź tutaj (https://www.omeganieruchomosci.pl/) – na pewno te materiały też Cię zainteresują!

Każda Pani domu uśmiechnie się na widok sprzętu AGD do kuchni: miksera, robota kuchennego, sokowirówki bądź innych akcesoriów.

Z kategorii prezentów uniwersalnych można wskazać paterę na ciasto.To jeden z tych rzeczy, których zakup zawsze schodzi na dalszy plan. Wyjątkowo dobrze eksponują się patery szklane (twoja-galeria.eu/8-patery-szklane). Jeżeli Pani domu lubi piec i przyjmować gości z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę.

Dla fanów łakoci dobrą opcją może być również puszka na ciastka i łakocie, która pozwoli zachomikować pyszności na wyjątkowe okazje. Listę praktycznych podarunków uzupełniają ciepłe koce, książki kucharskie, kubki, bądź kieliszki do wina.

Wyjątkowym prezentem mogą być także przedmioty spersonalizowane. Pościel, poduszki, kubki wyrażające charakter nowych lokatorów będą gadżetem, który może trafić w ich serce. Szczególne uczucia mogą wzbudzać też fotografie, tym bardziej jeśli z organizatorami łączy nas wiele wspólnie spędzonych chwil. Ich unikatowość przypomną kadry obrazujące je. Mogą one przybierać różnorodne formy: kolaży, pojedynczych fotografii oprawionych w ramki, fotoramy bądź antyramy (zdjęcia w róznych formatach na płutnie). Interesującą formą są również zdjęcia na płótnie, które niejednokrotnie wymieniają tradycyjne obrazy.

Co jeszcze może spodobać się gospodarzom?
Niezmiennie dobrze widziane są kwiaty doniczkowe. Zobowiązują one obdarowanych do troski i pielęgnowania ich. Niezwykle poszukiwane są storczyki i orchidee, nie zaliczają się one jednak do łatwych w pielęgnacji. Wariację na temat roślin mogą stanowić również zioła w doniczce, które tkną życie we wnętrze kuchni, a także będą rozsiewać kuszącą woń.